Welkom bij vvZwaluwen

V.V. Zwaluwen
Zwaluwenlaan 500
3136VH Vlaardingen
010-4749436
info@vvzwaluwen.nl

Postadres:
Postbus 6009
3130DA Vlaardingen

Adres

Zwaluwen O19-3 zet met prima spel TOGB opzij

21 april TOGB JO19-3 – Zwaluwen JO19-3   4-5 (1-2).

 

Op deze zonovergoten zaterdag werd er om 14:00 uur verzameld op de parkeerplaats om af te reizen naar Berkel en Rodenrijs voor de wedstrijd tegen TOGB. Het door blessures geplaagde elftal was eindelijk weer eens compleet (voor zover mogelijk) en zonder stress in de afgelopen week over of we wel genoeg spelers hadden konden we op pad gaan. We missen natuurlijk nog steeds Allard (ook al was hij erbij vandaag) en Max en Tim. Van het trainerstrio genoot Ronald van een weekje welverdiende vakantie. Aangekomen op het mooie complex van TOGB kon er in alle rust omgekleed worden en deden we i.v.m. de warmte een kleine warming-up. De laatste 2 wedstrijden waren doelpuntrijke wedstrijden waarin we vaak in de 2e helft tegen tal van tegendoelpunten aanliepen doordat we dan vaak vergeten om gewoon simpel positiespel te spelen en de tegenstander achter ons aan te laten lopen. Gelukkig was de einduitslag steeds in ons voordeel, maar maak je het je vaak onnodig lastig. Maar goed, vandaag weer proberen om dat dan maar uit te voeren en klokslag 15:15 uur kan er afgetrapt worden. Meteen zit TOGB er goed op en staan we aardig onder druk. De tegenstander probeert om met veelal opkomende backs en doorschuivende mannen op het middenveld snel een gaatje te vinden in onze verdediging om dan op voorsprong te komen. Alleen de gaatjes vinden ze nog niet. En van afstand missen ze scherpte of staat Jean-Paul prima op de goede plek. Ondanks de druk van TOGB blijft Zwaluwen op de been door goed proberen te tikken met elkaar en moeten we het hebben van de counter. Mees steekt een scherpe bal door naar Ryan die dan een duel aan moet gaan met zijn tegenstander en zich sterk maakt voor de bal. Met een prima schot passeert hij de keeper en staan we 0-1 voor. Nog even voert TOGB de druk op maar langzamerhand voetbalt Zwaluwen zich eronder uit en wordt TOGB teruggedrongen en lijkt de 0-2 in de maak. Helaas is het tegenovergestelde waar. Uit een corner van TOGB wordt de bal met de hand doorgespeelt naar een vrijstaande man en staat het 1-1. Voor de prima leidende scheids was dit moeilijk te zien en staan we gelijk. Dan ben je als coach nieuwsgierig hoe het spelbeeld dan wordt. Gaan we weer opnieuw beginnen om onder druk gezet te worden door de tegenstander of gaan we verder waar we gebleven waren door met goed positiespel onder de druk uit te voetballen. Gelukkig is het tweede het geval. Zwaluwen pakt de draad weer op en wordt de betere ploeg. Na 24 minuten is het eindelijk weer raak als Mees de diepte in wordt gespeeld en met een hakje Rens bereikt. Rens is het dan die ons op een welverdiende voorsprong schiet, 1-2. Het spelbeeld blijft prachtig met twee voetballende ploegen die met mooie en eerlijk spel elkaar bestrijden. Geen lange ballen die kansloos zijn (zeker op dit korte veld) maar heerlijk spel. Dan een vrije trap van de keihard werkende Jesse die gepareerd wordt door de keeper. De alerte Indy is snel bij de bal en uit een moeilijke hoed schiet hij snoeihard op de lat en blijft het 1-2 in ons voordeel. De verdediging van ons geeft geen krimp meer. Youri speelt een prima pot door veelvuldig voor zijn man te komen en de opbouw op te zetten. Bas weer lekker onverzettelijk en sterk in de kopduels. Man wat een sprongkracht heb jij. En ook Ruben, die vandaag eindelijk weer zonder masker kan spelen speelt weer ouderwets. Onverzettelijk en door de rust die hij uitstraalt al een plaag is voor de tegenstander. En dan natuurlijk nog Guus. Wat een positiviteit straalt hij uit in de coaching en in zijn spel. Het spel gaat verder en gaan we op zoek om de voorsprong uit te breiden. Als de uitstekend spelende Mees de bal krijgt en te horen krijgt dat hij alle tijd heeft, neemt hij dat klakkeloos aan. Bijna stilstaand overziet hij alles even op zijn gemak om vervolgens weer lekker verder te gaan. Zwaluwen krijgt 2 a’3 grote kansen om de voorsprong uit te bouwen maar die prima keeper van TOGB ligt in de weg of we spelen onzorgvuldig om met onze kansen. Na 45 minuten is het rust en kunnen we even de schaduw opzoeken. Nu maar eens proberen om ook in de 2e helft dit spel te vertonen. Zogezegd zo gedaan. En meteen in de 2e helft is het Zwaluwen wat dicteert met mooi voetbal (wat heb ik dit gemist zeg) maar blijft TOGB goed meedoen. Na 12 minuten is daar de bevrijdende 1-3 als Dani met een prachtige pass Mees bereikt en deze op de koelbloedige bijna nonchalante manier alles weer overziet en besluit uit te halen, en de bal prachtig diagonaal in de kruising werkt. Dit moeten we toch uit kunnen spelen denken we dan aan de zijkant en gaan we maar eens wisselen op het punt dat TOGB een vrije trap krijgt aan de zijkant van het veld. Als deze bal genomen wordt komt deze bij een geheel vrije man terecht die vogelvrij in onze zestien staat. Waar hij vandaan kwam is nog een raadsel maar hij schiet wel oog in oog mat Jean-Paul de 2-3 binnen en is de tegenstander terug in de wedstrijd. Gelukkig blijven we lekker voetballen en een paar minuten later krijgen we een corner die wordt afgeslagen door de keeper. De bal komt bij Diego terecht en met een prima schot staan we met 2-4 voor. Het geeft weer wat lucht en TOGB probeert weer aan te zetten. Als Zwaluwen zijn kansen niet afmaakt wordt een vijandelijk schot van TOGB van richting verandert en ligt de bal in ons doel en staat het 3-4. Waar de afgelopen wedstrijden door ons eigen geklungel we de doelpunten tegen kregen was daar vandaag eigenlijk geen sprake van. Het was een prima en boeiend schouwspel, waar je soms wat pech hebt bij tegendoelpunten. Na de drinkpauze weer een mooie aanval die begint bij Mees die Diego de diepte instuurt. Met een solo naar de achterlijn geeft hij voor op de goed spelende Rico en kan hij de 3-5 binnenschieten. Toch blijft het lang onzeker of we de drie punten mee gaan nemen naar Vlaardingen. Door het stroeve veld verslikt captain Bas zich, en gaat op de bal staan. De aanvaller van TOGB weet hier wel raad mee en staat het weer 4-5. Even is er vertwijfeling want ondanks de 4 doelpunten van TOGB is er maar één ploeg die denk ik recht heeft op de drie punten, en dat zijn wij. Als Bas een minuut later even de alertheid van zijn teamgenoten wil testen door nog een keer op de bal te gaan staan (en nog wel op dezelfde plek) is het Youri die de kans van TOGB onschadelijk maakt en kunnen we opgelucht ademhalen. Wel moeten we op blijven letten en even is er de paniek als Thomas als linksback vanaf de middenlijn rustig terug komt wandelen en die plek niet bezet is. Gelukkig weet de tegenstander er geen raad mee en schiet de bal maar over de zijlijn. Als de scheids afblaast zien we alleen maar tevreden gezichten zowel bij Zwaluwen als TOGB. Bij de ene ploeg blij met de 3 punten en het vertoonde spel, bij de andere berusting en blij dat ze uit de zon kunnen. Mannen, een mooie pot wat smaakt naar meer. Nog 4 potjes te gaan met hopelijk dezelfde instelling. Ik heb er vertrouwen in.