Welkom bij vvZwaluwen

V.V. Zwaluwen
Zwaluwenlaan 500
3136VH Vlaardingen
010-4749436
info@vvzwaluwen.nl

Postadres:
Postbus 6009
3130DA Vlaardingen

Adres

Zwaluwen JO11-3 stort na rust in

Vlaardingen, 28 september 2019 – Opnieuw een zware pot voor onze jongens. Op het eigen Sportpark Zwaluwen nemen we het op tegen DVO’32 JO11-1. De wedstrijd begint al niet lekker, we moeten een leider van DVO’32 vragen om de wedstrijd te fluiten …

DVO’32 blijkt een aantal spelers te hebben die behoorlijk vaardig zijn en daar we zullen goed op moeten letten. De gasten laten zich al vlot zien maar voor Aden is er nog weinig aan de hand. Verdedigend staan Hosi, Mazin en Abdimajid goed al wordt er wel constant gecoacht om de spelers van DVO’32 in de gaten te houden die regelmatig achter onze verdedigers proberen te komen. Het middenveld met Ryan en Jayden probeert het spel te verleggen naar de aanval waar Tygo en Naïl lopen. Dit levert bij vlagen succes op. Zo mogen we aantal hoekschoppen nemen waarbij de beste mogelijkheid voor Ryan is. Helaas raakt hij de bal niet goed. DVO’32 blijft gevaarlijk en als we verdedigend even niet goed opletten staat er een speler vrij en weet hij Aden te passeren; 0-1. Niet veel later heeft Aden een goede redding in huis op een gevaarlijke poging van een tegenstander. DVO’32 heeft een overwicht, is gevaarlijker maar we doen nog mee. Vlak voor de korte pauze loopt Abdimajid een lichte blessure op als hij in zijn gezicht wordt geraakt door een te hoog been. In de korte pauze nemen we de eerste periode door en beginnen we met Agit in plaats van Abdimajid vol goede moed aan het tweede deel van de eerste helft. DVO’32 heeft spelers die we in de gaten moeten houden en als dit niet gebeurd komen we in de problemen. Zo ontstaat ook de 0-2. Bij een aanval is onze verdediging nergens te bekennen waardoor het een stuk makkelijker wordt om de bal langs Aden in het doel te schieten. Naïl waagt met een schot een goede poging maar de keeper weet redding te brengen. Aden heeft het druk maar laat zich niet passeren. Dan kent Zwaluwen een goede periode. De keeper van DVO’32 wist al meerdere keren redding te brengen maar zelden klemvast. Hier moet wat te halen zijn. Na weer een halve redding krijgt Naïl een grote kans uit de rebound maar weet hij het doel niet te raken. Na goed doorzetten komt Naïl dicht bij het doel van DVO’32 maar weet hij door de diverse verdedigers om zich heen niet tot een schot te komen. Ryan kan de bal op het middenveld onderscheppen, hij stoomt op en schiet. De bal gaat laag richting de linkerhoek, de keeper van DVO’32 redt maar wederom komt de bal vrij. Jayden is goede meegelopen en schiet de 1-2 tegen de touwen. DVO ’32 heeft de meeste en beste kansen gehad maar ook de jongens van Zwaluwen hebben zich laten zien. We zoeken in de rust de kleedkamer op.

Tijdens de rust bespreken we met elkaar hoe het is gegaan en dat er nog meer in zit. Wederom gaan we met vertrouwen het veld in. Met Abdimajid in plaats van Hosi beginnen we aan de tweede helft. De tweede helft is nog maar net begonnen of Zwaluwen krijgt de eerste, grote, kans. Een mooie aanval van Zwaluwen gaat via Ryan naar Jayden. Jayden geeft een prachtige steekpass door het hart van de verdediging van DVO’32 richting Tygo. Tygo glijdt naar de bal en raakt …. de buitenkant van de paal. Wat als deze er in was gegaan ? Aan de andere kant gaat schot van een tegenstander onder Aden door. Gelukkig gaat het net naast ons doel. De daaruit volgende hoekschop levert niets op. Een aanval van DVO’32 lijkt verdedigd te worden maar via de kluts komt de bal bij een vrijstaande speler van DVO’32 terecht. Als de bal langs Aden in het doel wordt geschoten wordt het 1-3. Hier zit het niet mee. De tegenstander blijft nu komen en dit levert ook weer een kans op. Gelukkig brengt Aden met zijn voeten redding. Het wordt 1-4 als een schot op Aden afgaat. Het lijkt houdbaar maar verdwijnt via de armen van Aden in het doel. Dan is het weer de beurt aan Zwaluwen. Er ligt behoorlijk wat ruimte achter de verdediging van DVO’32 en hier lijken we van te profiteren. Een pass van achteruit levert Jayden een grote kans op. Zijn schot wordt gestopt maar wederom komt de bal los. Ditmaal is er niemand in de buurt om het af te maken. Naïl krijgt niet ver van het doel een goede schietkans maar knalt de bal over. Jayden krijgt nog een mogelijkheid maar schiet recht op de keeper. Het coachen wordt steeds lastiger omdat er minder geluisterd wordt. Posities worden minder goed gehouden en dat levert vooral verdedigend problemen op. De verdediging laat een speler lopen en deze kan simpel de 1-5 aantekenen. Aden blijft het druk houden. Van heel dichtbij weet hij de bal knap uit ons doel te houden. DVO’32 zet een nieuwe aanval, speelt onze verdediging uit en laat Aden met een schot in de korte hoek kansloos; 1-6. Het onderling coachen maakt steeds meer plaats voor het maken van verwijten naar elkaar. Dit levert oplopende emoties op in de laatste korte pauze. Hosi komt er weer in en Ryan gaat naar de kant. Naïl lijkt op weg naar een doelpunt als hij de bal langs de uitgekomen keeper tikt. Een verdediger kan een doelpunt voorkomen en verdedigt uit. We mogen een vrije trap nemen dichtbij ons doel. Dit gaat echter niet goed. We verspelen de bal en lopen tegen de 1-7 aan. Dan gaat het hard. DVO’ 32 blijft gas geven terwijl het er bij ons niet beter op wordt. Het wordt 1-8 en 1-9. Bij het laatste doelpunt is er geen verdediging te zien en wordt Aden gepasseerd nadat hij eerst nog weet te redden. Inmiddels is Ryan weer in het veld gekomen voor Agit. Heeft Zwaluwen dan helemaal niets laten zien ? Jawel, bij vlagen weten Jayden, Ryan, Tygo en Naïl de verdediging van DVO’32 uit elkaar te spelen. Het levert dan wel geen doelpunt op maar het is wel fijn om te zien dat het voetballend wel mogelijk is. De doelpunten moeten we dan maar voor de volgende wedstrijd bewaren. Het wordt 1-10 als DVO’32 een hoekschop mag nemen. De bal komt keurig voor het doel waarna de kleinste speler (!) van het veld de bal goed tegen de touwen kopt. Eigenlijk gewoon een mooi doelpunt. Vlak voor tijd weet Ryan met een goede diepe bal Naïl te bereiken. Helaas komt Naïl te ver aan de buitenkant om gevaarlijk te kunnen worden. Hierna klinkt het laatste fluitsignaal en sluiten we af met strafschoppen.

Het moet gezegd worden dat de leider van DVO’32 een prima en onpartijdige wedstrijd floot. Over het voetbal kunnen we kort zijn: het was niet best en vooral in de tweede helft lieten we elkaar vallen. Met nog twee bekerwedstrijden te gaan blijft de hoop op een overwinning bestaan.