Welkom bij vvZwaluwen

V.V. Zwaluwen
Zwaluwenlaan 500
3136VH Vlaardingen
010-4749436
info@vvzwaluwen.nl

Postadres:
Postbus 6009
3130DA Vlaardingen

Adres

Zwaluwen JO11-3 begint 2020 in mineur

Vlaardingen, 18 januari 2020 – Voordat de winter wat weer betreft nog moet beginnen, is de winterstop al weer afgelopen. Vandaag staat de eerste wedstrijd van 2020 op het programma waarin Rotterdam United JO11-3 de tegenstander is.

De tegenstander komt wat later aan maar de wedstrijd begint nog redelijk op tijd. Met Aden in het doel, Mazin, Hosi en Abdimajid in de verdediging, Tygo en Ryan op het middenveld en Jayden en Jeandro als aanvallers beginnen we aan de eerste wedstrijd van 2020! Er lopen bij Rotterdam United een aantal grote jongens rond. Eentje daarvan heet Bobby en hem zullen we vaker tegen gaan komen in dit verhaal. Zwaluwen begint goed aan de wedstrijd en probeert waar het kan aan te vallen. De eerste, grote, kans is voor de Rotterdammers. Als Zwaluwen iets te veel ruimte weggeeft komt er lange bal over onze verdediging die Bobby vrij zet voor Aden. Bobby lost een schot maar Aden weet de bal met een goede redding over te tikken. De volgende hoekschop levert gevaar op maar kan uiteindelijk worden uitverdedigd. Daarna gebeurd er eigenlijk vrij weinig. Beide teams krijgen geen kansen en het spel is best rommelig te noemen. De grootste kans voor Zwaluwen volgt uit een hoekschop. De voorzet van Jayden is strak en komt gevaarlijk voor het doel. Eigenlijk hoeft er alleen maar zijn hoofd tegen de bal te zetten maar aangezien dit niet gebeurd gaat de kans letterlijk voorbij. Aden maakt nog een aantal kleine reddingen. Tijd voor de eerste korte pauze. De wedstrijd wordt weer hervat en Agit is in het veld gekomen. Al snel komen we op een 0-1 achterstand. Bij een aanval van Zwaluwen wordt de bal op het middenveld verloren aan een tegenstander en deze weet de bal bij Bobby te krijgen. Hij gaat naar buitenkant maar wordt niet goed verdedigd. Wat volgt is een schot hoog in de verre hoek waar Aden weinig aan kan doen. De jongens van Zwaluwen herstellen goed van dit doelpunt en gaan steeds beter spelen. Verdedigend geven Mazin, Hosi en Abdimajid weinig weg door goed te verdedigen. Aanvallend komen we ook beter voor de dag met een aantal hoekschoppen tot gevolg. Één van die hoekschoppen wordt genomen door Jeandro. Hij passt de bal kort naar Ryan en krijgt de bal weer terug. Ryan kiest positie en krijgt de bal opnieuw aangespeeld van Jeandro. Ryan heeft een hoop tijd, legt aan en schiet de bal laag richting de verre hoek. Via de binnenkant van de paal gaat de bal in het doel waarmee de stand op 1-1 komt. Na dit doelpunt lijkt de wedstrijd in ons voordeel te kantelen. Rotterdam United blijft een goede tegenstander maar komt niet dicht bij Aden omdat er goed als team wordt verdedigd. Ook voetballend ziet het er beter uit. Dan heeft Zwaluwen pech. De keeper van Rotterdam United is kansloos op een schot van Ryan maar wordt op de lijn geholpen door een teamgenoot. In de rebound is Agit, al vallend, dichtbij maar zijn poging wordt van de lijn gehaald. Dan een tegenaanval van Rotterdam United. We hebben veel spelers voor de bal waardoor de gasten kunnen counteren. Een speler komt vrij voor onze keeper maar Aden weet het doel goed te verkleinen en ziet de poging naast zijn doel gaan. De wedstrijd is een stuk leuker om te zien dan voor de korte pauze, er gebeurd nu veel meer. Aden weet een volgende grote kans van Rotterdam United onschadelijk te maken en dan is het weer de beurt aan Zwaluwen. Jeandro is de Rotterdamse verdediging te snel af en komt dicht bij het doel. Zijn schot wordt gestopt door de keeper maar hij krijgt de bal weer voor zijn voeten. Helaas gaat de rebound net langs de verkeerde kant van de paal. Niet veel later krijgt Jeandro nog een grote kans. Hij snelt door het centrum van de verdediging maar doordat hij niet de controle heeft over de bal kan de uitgekomen keeper redding brengen. Dan heeft Abdimajid een goede ingreep. Er ligt veel ruimte als Rotterdam United door dreigt te breken maar gelukkig weet onze verdediger zijn duel te winnen, Opvallend is het grote aantal hoekschoppen wat Zwaluwen in de eerste helft krijgt. Het is alleen jammer dat het weinig heeft opgeleverd. Ryan waagt nog een poging maar zijn schot gaat naast. Vlak voor het rustsignaal valt Rotterdam United aan. Er volgt een voorzet vanaf de linkerkant waar Aden, gelukkig, zijn vingertoppen tegen weet te krijgen. Beide teams zijn aan elkaar gewaagd en zoeken met een 1-1 stand de kleedkamers op.

Een wedstrijd die nog alle kanten op kanten op kan levert vaak spannende momenten op, zo ook deze. De tweede helft is nog maar net begonnen als Rotterdam United via de linkerkant aanvalt. Er volgt voorzet richting het doel. Deze lijkt via een verdedigend been in ons doel te gaan maar Aden weet met een knappe reflex de bal net voor de lijn weg te tikken. Wat een begin van de tweede helft! Naarmate de tweede helft vordert gaat het steeds moeizamer bij Zwaluwen. Zowel aanvallend als verdedigend lukt er vrij weinig en het vertrouwen bij onze tegenstander lijkt alleen maar te groeien. Balverlies op het middenveld leidt een aanval van Rotterdam United in. De bal komt weer bij Bobby terecht. Hij gebruikt zijn lichaam waardoor hij niet van de bal te krijgen is. Hij legt de bal opzij waarna een teamgenoot de bal langs Aden in de verre hoek schiet. 1-2. Niet veel later krijgen we een hoekschop tegen. De bal komt voor het doel, blijft hangen waarna een tegenstander uiteindelijk doeltreffend weet uit te halen; 1-3. Ondanks dat Zwaluwen wel hard werkt ziet het er niet goed uit. Bij de gasten gaat het net allemaal wat makkelijker. Tijd voor een korte pauze. We zijn nog maar net begonnen aan het laatste deel van de wedstrijd of de 1-4 valt. Het begint met een vreemde dwarrel bal die op de lat eindigt. Als de bal weer in het veld komt is een speler van Rotterdam United er het snelst bij en scoort. Er gaan wat koppies hangen, armen gaan over elkaar en er is ‘het heeft geen zin meer’ te horen. Dat gevoel wordt niet beter als Rotterdam United een hoekschop krijgt. De bal komt voor en wordt in één keer achter Aden geschoten (ik meen met de knie). Een knappe goal waarmee de stand op 1-5 komt maar wat stond de speler vrij dicht bij het doel. Dat mag eigenlijk niet gebeuren. Gelukkig geeft het grootste gedeelte van het team niet op en probeert het de draad weer op te pakken. Na een periode waarin er aanvallend weinig lukte krijgt Zwaluwen weer een aantal kansen. Na een mooie combinatie krijgt Tygo een schotkans. Zijn poging gaat maar net naast. Jayden speelt een aantal spelers uit maar ziet zijn schot gestopt worden door de keeper. Jeandro komt op via de rechterkant, heeft afspeelmogelijkheden voor het doel maar waagt een schot. Helaas gaat deze voorlangs het doel. Doordat het verdedigend ook weer beter gaat krijgt Rotterdam United bijna geen kansen meer, al moet Aden nog wel een keer gestrekt naar de hoek om een bal te stoppen. In een verder zeer sportieve wedstrijd lopen Ryan (noppen vol op zijn wreef) en Abdimajid (na een verdedigende actie loopt Bobby hem omver) pijntjes op maar gelukkig kunnen ze verder. Zwaluwen komt terug tot 2-5. Abdimajid heeft de bal achterin en speelt Ryan in. Ryan kijkt, ziet Tygo en geeft een lange bal op hem. Tygo lijkt het duel te verliezen maar knokt zich terug. Als de bal los komt gaat Jeandro er met het leer vandoor richting het doel. Met een schot tussen de benen van de keeper zorgt hij voor het laatste doelpunt van de wedstrijd. Een laatste redding van Aden levert Rotterdam United nog een hoekschop op maar dit levert niets meer op waarna het laatste fluitsignaal klinkt.

Het verlies lijkt ruim maar zo groot was het verschil tussen beide teams niet. Zeker in het tweede gedeelte van de eerste helft speelden we prima. Als we dit langer vol kunnen houden komt het wel goed.