Welkom bij vvZwaluwen

V.V. Zwaluwen
Zwaluwenlaan 500
3136VH Vlaardingen
010-4749436
info@vvzwaluwen.nl

Postadres:
Postbus 6009
3130DA Vlaardingen

Adres

Zwaluwen JO10-3 verliest in slotseconde

Vlaardingen, 20 oktober 2018 – Na een aantal weken in de competitie te hebben gespeeld was het weer tijd voor een bekerwedstrijd. Ons Zwaluwen JO10-3 ging tegen RDM J10-1 spelen. Het zou een zeer spannende wedstrijd gaan worden.

Beide teams beginnen goed aan het duel en zullen erg aan elkaar gewaagd zijn. Het is Zwaluwen wat op voorsprong komt. Jayden weet aan de linkerkant van het veld de bal net binnen te houden. Hij geeft vanaf de achterlijn een hoge voorzet richting de tweede paal. Tygo staat goed opgesteld en tikt de 1-0 tegen de touwen. Lang kunnen we niet van de voorsprong genieten. Een gaatje in het centrum van onze verdediging zorgt er voor dat een speler van RDM voor Aden kan komen. Het schot wat volgt is niet te houden en zo staat het weer gelijk. Zowel RDM als Zwaluwen krijgen kleine kansen maar de beide verdedigingen en keepers komen als winnaars uit de bus. Waar het gevaar van onze gasten voornamelijk vanaf de (rechter)zijkant komt, moeten wij het meer van combineren hebben. De 2-1 is hier een mooi voorbeeld van. Tygo en Jayden tikken de laatste man van RDM uit en als Jayden de bal langs de keeper voorgeeft op Tygo is het voor hem een koud kunstje om het af te maken. Ondanks de voorsprong blijft het oppassen. Meerdere voorzetten vanaf de zijkant leveren RDM kansen op maar steeds weet, gelukkig, niemand het af te maken. Tijd voor een korte pauze. Hosi, Naïl, Jayden, Aden, Ryan, Tygo en Abdimajid spelen een prima wedstrijd tot nu toe. Er wordt goed samengewerkt en de jongens laten leuk voetbal zien. Kort na de pauze wordt de stand weer gelijk getrokken. Een schot vanaf de zijkant lijkt houdbaar maar Aden kan zijn handen niet goed genoeg achter de bal krijgen waardoor deze over de doellijn rolt. Zwaluwen laat zich niet kennen en blijft de aanval zoeken. Ryan stoomt op aan de zijkant, schiet op doel maar zijn schot wordt de keeper gestopt. De bal rolt terug het veld in en als Tygo net iets eerder bij bal is dan een verdediger van RDM komen we weer op voorsprong; 3-2 en een hattrick voor Tygo ! Hierna golft het spel op en neer en laten beide keepers hun kunsten zien. Als twee spelers van RDM dicht bij het doel komen weet Aden knap redding te brengen. Ook heeft hij een goede redding in huis op een schot. De keeper van RDM houdt met zijn vingertoppen Tygo af van scoren. Naïl is ook nog dichtbij een doelpunt maar zijn schot gaat naast en een schot van Jayden, na een hoekschop van Tygo, kan gepakt worden door de keeper. Zo gaan onze jongens de rust in met een 3-2 voorsprong. Waar RDM de kleedkamer op zoekt blijven wij op het veld. Het is lekker weer dus waarom niet !

Het blijft gissen naar een oorzaak maar we beginnen niet goed aan de tweede helft. Zowel op het middenveld als in de verdediging zijn we steeds een stap te laat en ook de timing met hoge ballen laat te wensen over. Dat gaan we merken. Net zoals in eerste helft komt ook nu het gevaar van RDM vanaf de rechterzijkant. Al snel in de tweede helft moet Aden aan de bak. Eerst weet hij nog redding te brengen maar niet veel later is het toch raak. Een speler van RDM maakt een mooi doelpunt als hij met een knappe boogbal in de verre hoek Aden kansloos laat. Nogmaals, een mooi doelpunt maar wel in het verkeerde doel. Hierna lijken onze jongens het kwijt te zijn. Het middenveld staat vaak te dicht bij de aanval waardoor er een groot gat tussen de verdediging en het middenveld ontstaat. Hierdoor komen we bijna niet meer aan goed voetbal toe. Als een goed bedoelde verdedigende actie dan ook nog in het eigen doel beland komen we op een 3-4 achterstand. Via Jayden krijgen we nog een kans maar de keeper van RDM brengt redding. Als de bal tussen onze verdedigers wordt gespeeld weten we dit niet goed uit te spelen. In plaats van naar de buitenkant te verdedigen spelen we de bal naar het midden. Een aanvaller van RDM komt hierdoor voor Aden te staan en zorgt voor de 3-5. Met een vervelend gevoel gaan Abdimajid, Ryan, Hosi, Naïl, Tygo, Jayden en Aden de laatste korte pauze in. Met nog een kwart wedstrijd te gaan wordt het een lastige opgave zeker ook omdat RDM onze jongens bestrijd met fysiek spel en onze jongens weet te irriteren (laatste man). Aan de andere kant zou het niet voor het eerst zijn als we terug weten te komen. De eerste kans is voor RDM maar een vrije kop kans, na een hoekschop, gaat naast ons doel. Zwaluwen komt beter in de wedstrijd en krijgt wat kansen maar steeds stuiten Jayden, Naïl, Ryan en Tygo op een keeper die razendsnel uit zijn doel komt. De tijd begint inmiddels aardig te dringen. We komen niet echt in gevaar maar grote kansen krijgen we ook niet. Aden probeert met lange ballen onze spelers voorin te bereiken. Één van die lange ballen komt bij Jayden terecht. Hij weet langs zijn tegenstander te gaan en geeft laag voor. De voorzet gaat langs iedereen, behalve Tygo. Met een simpel tikje brengt hij de spanning terug in de wedstrijd; 3-4. Kort daarna zal het gejuich van de Zwaluwen supporters goed te horen zijn geweest op de andere velden ! Een lange bal komt bij Tygo terecht. Omringd door twee verdedigers kan hij weinig doen maar hij krijgt de bal bij Ryan. Ryan neemt de bal mee en schiet de 5-5 hard tegen de touwen ! Nog even volhouden en we kunnen strafschoppen gaan nemen. Met nog secondes te gaan krijgen we een intrap. In plaats van de bal naar voren te spelen wordt de bal teruggespeeld richting de verdediging. Een speler van RDM komt er tussen maar hij kan nog worden verdedigd ten koste van een intrap. Nog éénmaal trekt RDM naar voren en versterken wij de verdediging. Het is druk voor het doel van Aden. De eerste voorzet wordt nog verdedigd. Het is inmiddels tijd maar RDM blijft in de aanval dus wordt er niet afgefloten. Er komt een nieuwe voorzet. De bal gaat langs iedereen maar helaas staat er een speler van RDM vrij en kan hij de bal in het lege doel tikken; 5-6. Nu zijn de supporters van RDM goed te horen. Geen strafschoppen en geen volgende ronde maar onze jongens hebben er hard voor gevochten. De afsluitende strafschoppenserie, helaas niet voor het ‘echie’ wordt door ons gewonnen.

Jammer genoeg wist Zwaluwen de volgende ronde van de beker niet te bereiken, al waren we er erg dichtbij. Aandachtpunten voor de komende wedstrijden zijn het houden van de positie op het middenveld en het beter timen bij hoge ballen. Gelukkig lieten we ook genoeg goede dingen zien zoals het combineren en vechtlust.