Welkom bij vvZwaluwen

V.V. Zwaluwen
Zwaluwenlaan 500
3136VH Vlaardingen
010-4749436
info@vvzwaluwen.nl

Postadres:
Postbus 6009
3130DA Vlaardingen

Adres

Zwaluwen JO10-3 en de tweede helft

Vlaardingen, 10 november 2018 – Gelukkig hadden de weersvoorspellers het mis en konden Zwaluwen JO10-3 en Zestienhoven JO10-4 in droog weer beginnen aan hun wedstrijd. Een wedstrijd waarin Zwaluwen twee gezichten laat zien en die eindigt in een vreemde sfeer.

Als de wedstrijd is begonnen is het Zestienhoven wat iets makkelijker voetbalt maar Zwaluwen wat de kansen krijgt. De eerste kans is voor Tygo maar zijn schot gaat naast. Er is een speler bij Zestienhoven die duidelijk hun beste speler is en vaak de bal de krijgt. Vreemd genoeg levert het de gasten niet veel (grote) kansen op. Ondanks dat Aden niet veel te doen heeft is hij wel nuttig met enkele reddingen. Ondertussen blijft Zwaluwen kansen missen. Een kleine opsomming; een vrije trap van Jayden gaat voorlangs, een knap geschoten bal van Tygo gaat over, Wesley schiet vanuit een hoekschop in het zijnet en een schot van Naïl (na een mooie actie van hem) wordt gestopt door de keeper. Aangezien Zestienhoven niet gevaarlijk weet te worden gaan we de korte pauze in met een 0-0 stand. Na de korte pauze wordt het slordiger aan onze kant, toch komt de 0-1 uit de lucht vallen. Bij een aanval van Zestienhoven mag een speler te makkelijk opkomen en wordt er verdedigend niet goed ingegrepen. Aden lijkt verrast door het schot in de korte hoek waardoor we achter komen te staan. Aan de andere kant wil de bal er maar niet in. Tygo, Wesley, Naïl. Jayden en Ryan krijgen wel hun mogelijkheden maar weten niet te scoren. De gelijkmaker hangt in de lucht maar in plaats daarvan wordt het 0-2. Aden kan een voorzet vanaf de zijkant half stoppen maar kan niet voorkomen dat de rebound in ons doel wordt geschoten. Hierna lijken onze jongens uit hun doen. Passes zijn te hard en onzorgvuldig waardoor we niet aan aanvallen toekomen en verdedigend lopen we te veel naar achteren waardoor we te veel ruimte weggeven aan Zestienhoven. Ondanks dat Zestienhoven het betere van het spel heeft komen we verder niet in de problemen. Wat veldspel betreft is het tegen de verhouding in maar we komen terug tot 1-2 als Wesley met een afstandsschot onder de keeper door voor de aansluitingstreffer zorgt. Tijd voor de rust. Lieke bespreekt het een en ander met de jongens in de hoop dat het in de tweede helft beter zal gaan terwijl bij Zestienhoven door de coaches wordt aangegeven dat ze het betere van het spel hebben, wat ook zo is. Echter is men bij Zestienhoven nog niet op de hoogte van het fenomeen ‘Zwaluwen JO10-3 en de tweede helft’.

Zoals wel vaker begint Zwaluwen scherper aan de tweede helft en dit heeft al vrij snel resultaat. Als we een hoekschop krijgen staat Wesley achter de bal. Hij geeft voor richting de tweede paal waar Tygo klaar staat. De bal komt daar echter niet aangezien een verdediger van Zestienhoven zo vriendelijk is om de bal in zijn eigen doel te schieten; 2-2. Kort daarna mogen we Aden dankbaar zijn dat we niet weer achter komen. Voorin zetten Naïl, Ryan, Tygo, Wesley en Jayden nu meer druk op de bal en dit levert ons een 3-2 voorsprong op. Naïl weet een pass te onderscheppen en waagt een schot op doel. Het schot kan nog door de keeper van Zestienhoven worden gestopt. Tygo is alert en weet alsnog te scoren. Verdedigend hebben Hosi, Abdimajid en Mazin de spelers van Zestienhoven, en vooral hun beste speler, nu beter onder controle wat (in combinatie met de achterstand) zichtbaar tot frustratie leidt. Jayden heeft pech als een schot vanuit de linkerhoek op de buitenkant van de paal komt. Ondanks de voorsprong blijft Zwaluwen slordig. Jayden ziet twee keer Ryan voor het doel staan maar de passes zijn in beide gevallen net te hard. De wedstrijd mag dan wel gekanteld zijn, het blijft oppassen voor kansen van Zestienhoven. Aden heeft nog uitstekende redding in huis als hij met zijn vingertoppen een schot over de lat weet te tikken. Kort daarna maken we het ons zelf lastig als we de bal niet uit de verdediging weg weten te krijgen. Er ontstaat een scrimmage voor ons doel maar gelukkig weet Aden wederom redding te brengen. We gaan de laatste korte pauze in. Wanneer de wedstrijd wordt hervat lijkt de wedstrijd al snel beslist te worden. Een pass van de keeper van Zestienhoven wordt door Wesley onderschept en het schot wat volgt is de keeper te machtig waardoor we op 4-2 komen. Dit lijkt het verzet bij Zestienhoven te breken, al moet Aden nog een keer redding brengen. Naïl heeft pech als een hard en laag schot van hem knap door de keeper van de gasten wordt gestopt ten koste van een hoekschop. Over en weer zijn er kleine overtredingen maar echt gemeen wordt het (gelukkig) nooit. Zwaluwen heeft nu een duidelijk overwicht en krijgt diverse hoekschoppen en intrappen. Één van de intrappen levert de 5-2 op. Wesley dribbelt vanaf rechts in, gaat naar het midden van het veld, haalt met links uit en ziet de bal in de verre hoek vlak achter de paal tegen de touwen gaan. Niet veel later heeft Wesley pech als een snoeihard schot van hem uiteen spat op de paal. Vlak voor tijd krijgen we nog een flipperkastdoelpunt. Tygo schiet, de keeper stopt, waarna Tygo opnieuw schiet, een verdediger van Zestienhoven komt zijn keeper helpen maar de bal komt weer in het spel. Opnieuw een schot van Tygo waarna de keeper de bal niet vast kan pakken en Tygo alsnog voor de 6-2 eindstand zorgt. Helaas eindigt de wedstrijd in een rare sfeer. Er is wat gemopper aan de kant van Zestienhoven. Als er wordt gevraagd wat er aan de hand is krijgen we als antwoord dat de jongens van Zwaluwen dicht bij de jongens van Zestienhoven hebben gejuicht en zich uitdagend gedroegen. Ook zouden er jongens op het veld zijn gekomen die niets met de wedstrijd te maken hadden ?! Op de vraag wie wordt iedereen op het veld aangewezen met de aanvulling ‘dat het wel aan de cultuur zal liggen’. Blijkbaar is het wel normaal dat Tygo, als hij een hand wil geven aan een tegenstander, vast wordt gepakt en door elkaar wordt geschud. Vreemd, misschien ook een ‘cultuur dingetje’. Terug naar waar het om gaat; het voetbal. De strafschoppen worden genomen en is er van alles te zien; doelpunten, missers en goede reddingen.

Zoals wel vaker speelt Zwaluwen een betere tweede helft waarin we de opgelopen schade van de eerste helft weten te repareren. Het zou fijn zijn als we dit vanaf minuut één kunnen brengen. Voor de neutrale toeschouwer was het zeker geen super wedstrijd maar de punten blijven wel in Vlaardingen !

Waar is de bal ?