Welkom bij vvZwaluwen

V.V. Zwaluwen
Zwaluwenlaan 500
3136VH Vlaardingen
010-4749436
info@vvzwaluwen.nl

Postadres:
Postbus 6009
3130DA Vlaardingen

Adres

Sterk JO10-3 wint van VFC

Vlaardingen, 16 februari 2019 – Het is een heerlijke dag voor een mooie pot voetbal. Geen regen of wind maar een zon die staat te stralen. Inmiddels is het Sportpark VFC geen onbekend terrein meer voor Zwaluwen JO10-3. Vandaag is VFC JO10-6 de tegenstander.

Tijdens de warming-up blijkt dat er een speler is die we goed in de gaten moeten houden. We zullen hem ‘nummer 10’ noemen in dit verslag. Beiden teams beginnen met 7 in plaats van 6 spelers aan de wedstrijd. Vanaf de aftrap is er een fel Zwaluwen te zien. Er wordt goed en fel gejaagd en als team samengewerkt. Dit levert al snel een kans op voor Wesley maar zijn schot eindigt op de paal. Niet veel later is het wel raak als Tygo en Jayden de verdediging van VFC onder druk zetten en Jayden voor de 0-1 weet te zorgen. Onze jongens hebben alles onder controle. Achterin zorgen afwisselend Mazin, Abdimajid en Hosi er voor dat Aden het rustig heeft. Op het middenveld zorgen Bawar, Ryan en Wesley voor de balans en voorin houden Jayden en Tygo de verdediging van VFC flink bezig. Het goede spel levert een aantal kansen op voor Zwaluwen. Tygo en Jayden weten de bal niet langs de keeper te krijgen waarna Wesley iets te gehaast over schiet. VFC komt er lastig uit doordat het team goed onder druk wordt gezet bij spelhervattingen. Een goede aanval van Tygo en Jayden eindigt met een pass naar Wesley. Helaas levert dit geen doelpunt op. Tygo krijgt nog een behoorlijke kans na een pass van Jayden maar hij raakt de bal niet vol en verdwijnt via de lat over het doel. Als Wesley de bal op het middenveld onderschept gaat hij naar voren en weet met een schot de keeper te passeren; 0-2. Hierna krijgt VFC pas hun eerste kans maar het is wel een grote. Gelukkig schiet ‘nummer 10’ de bal voorlangs ons doel. Dan is het tijd voor een korte pauze. Er hoeft weinig gezegd te worden want de jongens spelen prima en luisteren naar de aanwijzingen die worden gegeven door de coach. Het duurt niet lang voor de 0-3 valt (ondanks protesten van spelers van VFC). Jayden neemt een hoekschop. Hij geeft een kort tikje en schiet de bal knap in de verre hoek. Een pass van Ryan komt bij Tygo terecht waarna hij Jayden aanspeelt. Als de bal weer terug bij Tygo komt volgt er een schot wat door de keeper van VFC wordt gestopt. De ‘nummer 10’ van VFC wordt vaak gezocht maar doordat er goed als team wordt verdedigd wordt hij niet echt gevaarlijk. Mazin blijft er vaak kort bij, hapt niet en loopt goed mee waardoor ‘nummer 10’ vaak alleen maar terug kan. Toch is niet alles tegen te houden. Als ‘nummer 10’ een intrap mag nemen krijgt hij iets te veel ruimte en plaatst hij de bal knap in de verre hoek waardoor de stand op 1-3 komt. Vlak voor de rust krijgt Jayden nog een mogelijkheid maar zijn schot gaat naast. We spelen een prima eerste helft. Hosi, Bawar, Abdimajid, Wesley, Jayden, Ryan, Mazin en Tygo werken als team goed samen, de bal wordt prima over gepasst alleen mogen we op sommige momenten iets meer de rust bewaren. Aden heeft tot dan toe een vrij rustige wedstrijd.

Of er iets vreemds in de limonade heeft gezeten zullen we nooit weten maar we zien een ander Zwaluwen dan voor de rust. Het spel is ineens slordig en gehaast, we verdedigen minder als team en er wordt plotseling weer te snel gehapt. De eerste kans is nog voor Zwaluwen maar Wesley schiet de bal, na een goede aanval, over maar dan slaat ‘nummer 10’ toe. Verdedigend wordt er weifelend ingegrepen waardoor de bal dicht bij ons doel blijft hangen. Met een mooie volley zorgt ‘nummer 10’ voor de 2-3. Aanvallend laat Zwaluwen zich wel zien maar bij de afronding zijn we veel te gehaast. Zo krijgt Tygo nog een grote kans maar raakt hij de bal niet goed waardoor VFC uit kan verdedigen. VFC komt beter in de wedstrijd en dwingt Aden tot het maken van een goede redding. Het is inmiddels een spannende wedstrijd geworden en het wordt nog spannender als ‘nummer 10’ wel heel veel ruimte krijgt, doordat de aanvallers en middenvelders niet goed mee terug verdedigen, en voor de 3-3 zorgt. Het doelpunt zorgt voor een (terecht) boze Abdimajid die alleen tegen een overmacht van VFC spelers kwam te staan. De laatste korte pauze komt voor ons het juiste moment. Aan de kant worden de jongens gewezen op wat er minder ging en hoe ze dit kunnen verbeteren. Het gesprek lijkt gewerkt te hebben want Zwaluwen heeft het ritme van de eerste helft weer hervonden. Er wordt als team weer goed druk gezet en verdedigend ziet het er ook weer een stuk beter uit. Als Jayden aan de linkerzijkant de bal heeft passt hij naar Wesley en met een hard schot laat hij de keeper kansloos; 3-4. Zwaluwen gaat door en krijgt via Wesley een kans maar zijn schot gaat over. Tygo heeft pech als zijn inzet door een speler van VFC van de lijn wordt gehaald. De 3-5 is een kopie van de 3-4. Opnieuw heeft Jayden de bal aan linkerzijkant, passt naar Wesley en Wesley schiet de bal hard in het doel. Onze jongens hebben de wedstrijd onder controle en dit blijkt wel uit een goede verdedigende actie van Mazin en Abdimajid. ‘Nummer 10’ lijkt aan de zijkant op snelheid voorbij Mazin te gaan maar krijgt op het juiste moment een schouderduw. Dit geeft Abdimajid de tijd om Mazin te hulp te schieten en de bal over zijlijn te tikken. Een mooie verdedigende actie ! Zwaluwen is nog niet uitgescoord. Mazin passt de bal over de lengte van het veld naar Ryan waarna Ryan de bal hard in linkerhoek langs de keeper schiet en zo de 3-6 scoort. Niet veel later maakt Ryan ook de 3-7. Een pass van Tygo neemt hij aan en schiet de bal vervolgens hoog in de rechterhoek. De keeper kan de bal nog aanraken maar hij kan geen doelpunt voorkomen. Dan laat Aden zich zien. In een één tegen één situatie met ‘nummer 10’ weet hij een schot knap met zijn benen te redden. Dan krijgt VFC nog een kans maar het schot gaat over het doel. Vlak voor tijd heeft Ryan pech als bij de bal in de verre hoek wil plaatsen maar ziet dat de bal tegen de buitenkant van de paal komt. Bij de strafschoppen vliegen er opvallend veel ballen naast of over het doel van de beide de keepers maar ook nu trekt Zwaluwen aan het langste eind.

Op het eerste deel van de tweede helft na heeft Zwaluwen JO10-3 een heel goede wedstrijd gespeeld. Zeker één van de betere van het seizoen. Hopelijk weten we deze lijn door te trekken naar de volgende wedstrijden !