Welkom bij vvZwaluwen

V.V. Zwaluwen
Zwaluwenlaan 500
3136VH Vlaardingen
010-4749436
info@vvzwaluwen.nl

Postadres:
Postbus 6009
3130DA Vlaardingen

Adres

Opnieuw verlies voor Zwaluwen JO11-3

Vlaardingen, 21 september 2019 – Vandaag wacht ons Zwaluwen JO11-3 opnieuw een zware wedstrijd. Met MSV’71 JO11-2 treffen we wederom een selectieteam. Agit speelt vandaag voor het eerst met ons mee. Aan het weer zal het in ieder geval niet liggen; het is heerlijk zomers !

De wedstrijd voor ons loopt iets uit waardoor we later dan gepland van start gaan. Vandaag is Jona de coach en hij stuurt de jongens (spelend in een blauw shirt) met bepaalde opdrachten in het veld. Eenmaal begonnen valt al snel op hoe makkelijk de spelers van MSV’71 elkaar kunnen vinden. De eerste schoten op het doel van Aden leveren weinig gevaar op. Gelukkig maken de spelers van MSV’71 vaak de verkeerde keuzes door of te gehaast te schieten of voor eigen succes te gaan. Als er dan toch een gevaarlijk schot wordt afgevuurd heeft Aden een goede redding in huis. Zwaluwen kan hier alleen wat speldenprikjes tegenover stellen maar slaagt er niet in om echt gevaarlijk te worden. Naïl, Tygo, Hosi, Jayden, Ryan, Mazin en Abdimajid worden druk door Jona gecoacht. Vooral wanneer er breed gemaakt moet worden, het sneller reageren en passen en positie kiezen. Waar het bij MSV’71 makkelijker en beter uitziet moet Zwaluwen het vooral hebben van hard werken. Tegen de verhouding in komt Zwaluwen op voorsprong. Ryan gaat op avontuur met de bal en passt naar Naïl. Naïl gaat richting het doel en schiet de bal over de keeper tegen de touwen. Verrassend maar we staan op 1-0. Kort daarna krijgen we een eerste waarschuwing. Een speler van MSV’71 komt gevaarlijk bij ons doel. Hij heeft afspeelmogelijkheden maar gaat voor zijn eigen kans. Het schot gaat gelukkig over ons doel. Onze verdediging, waar vooral Mazin vaak op de juiste plek staat, kraakt en piept regelmatig maar houdt nog stand. De 1-1 valt toch. Als er een voorzet vanaf de rechterzijkant komt kan Aden zijn vingertoppen tegen de bal krijgen. Helaas blijkt het niet voldoende. Bij de tweede paal kan een speler van MSV’71 de bal het laatste tikje geven. We gaan de eerste korte pauze in met een gelijke stand en mogen Aden dankbaar zijn gezien het spelbeeld en de kansen die MSV’71 heeft gekregen. Het tweede deel van de eerste helft is nog maar net begonnen of Zwaluwen komt opnieuw op voorsprong. Een uittrap van Aden wordt niet onderschept en komt bij Jayden terecht. Hij neemt aan, draait wat met de bal en haalt van een aardige afstand uit. De keeper kan er niet bij en zo wordt het 2-1. Erg lang kunnen we niet van de voorsprong genieten. Na een voorzet vanaf de linkerkant staat er een speler van MSV’71 in het centrum vrij voor Aden. Het is voor hem dan ook een koud kunstje om de 2-2 langs onze keeper te schieten. Aan het spelbeeld verandert weinig. Waar Zwaluwen er aanvallend niet vaak uitkomt gaat het bij MSV’71 een stuk makkelijker. Regelmatig wordt een pass van achteruit op het middenveld zonder te kijken naar de andere kant van het veld gespeeld en er staat heel vaak een teamgenoot klaar om onze verdediging onder druk te zetten. Ook krijgen onze gasten uit Maassluis de nodige hoekschoppen waar verder niets uit komt. Mazin, Agit, Hosi, Abdimajid, Ryan en Naïl vechten veel duels uit en regelmatig worden er ballen verovert. De voortzetting is vaak onnauwkeurig waardoor we het de tegenstander te weinig moeilijk kunnen maken. Wanneer je denkt de rust met een 2-2 stand te gaan halen gaat het mis. Een uittrap van Aden wordt onderschept door een speler van MSV’71. Redelijk ongehinderd kan hij opkomen en komt oog in oog met Aden te staan. Voor Aden is er geen houden aan en zo wordt het 2-3. Beide teams zoeken de kleedkamer op.

Zwaluwen begint de tweede helft iets anders. Om wat stabieler in de verdediging te worden heeft Jona gekozen om Jayden er bij te zetten. MSV’71 trekt zich hier weinig van aan en krijgt met een vrije trap de eerste kans. Gelukkig gaat de bal over het doel. Tygo, Naïl, Agit, Abdimajid, Ryan, Jayden en Mazin blijven hard werken maar kunnen niet voorkomen dat MSV’71 de beter voetballende ploeg blijft. We krijgen een vrije trap op een aardige plek. Jayden staat achter de bal en passt naar Naïl. Helaas treft zijn schot geen doel en gaat over. Ten opzichte van MSV’71 hebben we, net als in de eerste helft, iets minder vrije trappen gekregen. Terwijl er vergelijkbare overtredinkjes (soms wordt er iets te snel gefloten) over en weer worden gemaakt. Laat ik het er maar op houden dat de scheidsrechter geen thuisfluiter is. Dan volgt er weer een vrije trap voor MSV’71. De bal wordt goed geraakt, gaat buiten het bereik van Aden naar de verre hoek en ploft …. gelukkig op de bovenkant van de lat. Hier komen we weer goed weg. Zwaluwen krijgt via Naïl, Tygo en Ryan wel wat kleine mogelijkheden maar steeds ontbreekt de precisie in de passing of met de schoten. Ondanks het overwicht van MSV’71 blijft de stand heel lang 2-3 en dat zit de coach van MSV’71 niet lekker en terecht, er hoeft maar één balletje goed te vallen voor ons en de stand is weer gelijk. De laatste korte pauze is aangebroken. Net als in de eerste helft maken de spelers van MSV’71 vaak de verkeerde keuzes waardoor (grote) kansen teniet worden. Hierdoor blijven we hoop houden op een goed resultaat. Die hoop lijkt vervlogen als een pass van achteruit een speler van MSV’71 dicht bij ons doel brengt. Jayden is de laatste man en probeert de speler tegen te houden. Hij wordt echter uitgekapt en als Aden geen kans heeft op het tegendraadse schot wordt het 2-4. De spanning had terug kunnen komen als we bij een tweetal vrije trappen wat meer geluk hadden. De eerste vrije trap van Jayden levert Abdimajid een schotkans op maar hij mikt recht op de keeper. Bij de tweede vrije trap schiet Jayden op doel. De keeper van MSV’71 tast mist en mag niet klagen dat een verdediger hem komt helpen en de bal uiteindelijk over het eigen doel kopt. Als we met meerdere spelers voor de bal staan lijden we balverlies en dit levert een counterkans op voor MSV’71. Ze springen slordig met de mogelijkheid om en het schot gaat ruim over ons doel. Het wordt steeds lastiger coachen voor Jona. Jayden speelt weer voorin en in de achterhoede wordt er minder naar de aanwijzingen geluisterd. Ook gaan soms de simpelste dingen mis. Zo krijgen we een vrije trap vlakbij ons eigen doel. Ondanks dat er een teamgenoot op nog geen meter afstand staat wordt de bal met een puntertje ingeleverd bij de tegenstander. Dat dit geen doelpunt oplevert mag dan ook een klein wonder heten. Het wordt 2-5. Een uittrap van Aden wordt onderschept. Het schot wat volgt wordt nog door Aden gestopt maar in de rebound heeft hij geen kans. Bijna slaagt Zwaluwen erin om een derde doelpunt te maken. Jayden mag een hoekschop nemen en dit levert een nieuwe hoekschop op. Opnieuw staat Jayden bij de bal. Hij draait de bal richting de tweede paal. Zonder dat iemand de bal aanraakt eindigt de poging op de paal. Zonde. Als het laatste fluitsignaal heeft geklonken worden er, op een ander veld, nog strafschoppen genomen.

Voor de tweede week op rij wordt er van een selectieteam verloren. Kan zeker gebeuren al is het wel opvallend dat het, voor de derde keer dit seizoen, tot aan de 2-2 redelijk gaat. Daarna gaat het mis. De jongens beschikken over aardig wat veerkracht. Het is te hopen dat dit zo blijft en dat we weer een keer gaan winnen.