Welkom bij vvZwaluwen

V.V. Zwaluwen
Zwaluwenlaan 500
3136VH Vlaardingen
010-4749436
info@vvzwaluwen.nl

Postadres:
Postbus 6009
3130DA Vlaardingen

Adres

Offday voor Zwaluwen JO10-3

Barendrecht, 18 mei 2019 – Na de winterstop hebben we vaak kunnen genieten van Zwaluwen JO10-3 en de verwachting was dat het tegen Smitshoek JO10-8 weer een mooie wedstrijd ging worden. Soms loopt het echter net even anders …

De wedstrijd begint rustig en beide teams krijgen geen echte kansen. Met Jayden in het doel en Aden in het veld begint Zwaluwen nog redelijk aan het duel. Smitshoek komt erg makkelijk op voorsprong. Achterin wordt de bal in de voeten geschoven van een tegenstander die helemaal vrij voor ons doel komt te staan. Voor Jayden is er geen houden meer aan; 1-0. De achterstand duurt niet lang als Aden opstoomt aan de rechterkant en de bal voorgeeft. Ryan staat goed opgesteld en schiet de 1-1 langs de keeper in het doel. Daarna is het weer de beurt aan Smitshoek maar gelukkig gaat het schot naast ons doel. Wesley weet Ryan met een pass te bereiken maar de keeper heeft antwoord op de poging van Ryan. Wel levert het ons een hoekschop op. Wesley trapt de hoekschop en ziet deze op de lat belanden. Hierna wordt het spel van Zwaluwen kant steeds iets minder. Een speler van Smitshoek mag iets te makkelijk richting ons doel. Hij passeert wat spelers en haalt doeltreffend uit waardoor de stand op 2-1 komt. Kort hierna krijgt Smitshoek nog een behoorlijke kans maar het schot gaat (gelukkig) ruim voorlangs. Zwaluwen kan hier weinig tegenover zetten, al hebben we pech dat een doelpunt van Wesley (terecht) wordt afgekeurd. Vanaf een intrap schiet hij in één keer in het doel zonder dat de bal onderweg wordt aangeraakt. Een klein tikje voor het schot was genoeg geweest. Jammer. We hebben geluk als een grote kans van Smitshoek naast het doel van Jayden gaat. Het Zwaluwen wat we vandaag te zien krijgen, is niet het Zwaluwen wat we na de winterstop gewend zijn. Het spel is onrustig, aannames zijn niet best, er wordt te snel gehapt, spelers wandelen in het veld of staan zelfs stil, te veel alleen willen doen en zo gaat er nog wel meer mis. Kan de korte pauze Bawar, Mazin, Abdimajid, Aden, Tygo, Ryan en Wesley weer op het goede spoor krijgen ? Het antwoord lijkt al snel nee te zijn. We zijn nog maar koud aan het tweede gedeelte van de eerste helft begonnen als de 3-1 achter een kansloze Jayden in het doel ligt. Zwaluwen probeert via Aden wat terug te doen. Hij komt weer op aan de rechterkant van het veld en waagt een schot. Ondanks dat het schot ongevaarlijk lijkt levert het een hoekschop op. Helaas komt hier geen gevaar uit. Jayden behoedt ons voor een grotere achterstand met een goede redding maar niet veel later wordt het toch 4-1. De manier waarop is illustrerend voor de manier waarop er in eerste helft wordt gespeeld. Een eerste poging van Smitshoek wordt nog knap door Jayden gestopt. Vervolgens staat de verdediging toe te kijken hoe een speler van Smitshoek de herkansing alsnog tegen de touwen de schiet. Niet veel later is het rust en niet alleen de spelers van Zwaluwen zijn hier aan toe …

De start van de tweede helft is veelbelovend. Als snel krijgen we kansen. De keeper weet een schot van Wesley tegen te houden en in de rebound schiet Ryan over. Kort daarna gaat ook een schot van Wesley over het doel van Smitshoek. Aan de andere kant hebben we geluk als een schot van Smitshoek op de paal eindigt. We krijgen een hoekschop, nadat de keeper een inzet van Wesley heeft gestopt, maar helaas worden we niet gevaarlijk. Niet alleen voetballend gaat het beter, ook verdedigend begint het er weer op te lijken. Een goed voorbeeld hiervan is een goede actie van Aden die met een sliding een kans voor Smithoek onschadelijk maakt. Tygo, Mazin, Ryan, Wesley, Aden, Abdimajid en Bawar hebben weer meer rust en laten de bal weer beter rond gaan. Hierdoor krijgen we wat mogelijkheden maar springen hier slordig mee om. Wesley schiet vanuit een moeilijke hoek nog in het zijnet. Het blijft oppassen voor de uitvallen van Smitshoek. In korte tijd wordt tot twee keer toe de paal geraakt en wederom komen we hier goed weg. Dan mag Wesley aanleggen voor een vrije trap. Het is een flinke afstand maar hij waagt een poging. Het schot gaat hoog richting het doel en als de keeper er niet voldoende bij kan komt de stand op 4-2. Zwaluwen komt helemaal terug in de wedstrijd na een aanval die wordt opgezet door Ryan en Tygo. Met een klassiek één-tweetje spelen ze een verdediger uit. Tygo kijkt naar links en geeft de bal in de loop van Wesley. Wesley kijkt, haalt uit en schiet de 4-3 tegen de touwen ! Dit was van Zwaluwen kant ook gelijk de mooiste aanval van de wedstrijd. De laatste korte pauze is aangebroken. Met een kleine achterstand beginnen we met een goed gevoel aan het laatste deel van de wedstrijd. Er is nog van alles mogelijk, of toch niet …. Jayden heeft pech als een schot tussen zijn benen door in het doel verdwijnt; 5-3. Niet veel later krijgt Smitshoek nog een schietkans maar deze gaat net naast. Voor Zwaluwen zijn er daarna echt wel een aantal mogelijkheden maar zijn we te gehaast. Niet voor het eerst dit duel raakt een speler van Smitshoek de paal. De energie gaat langzaam uit Zwaluwen terwijl Smitshoek er nog wel zin in lijkt te hebben. Bij een aanval van Smitshoek wordt er niet mee terug verdedigd door Zwaluwen en zo komt de stand op 6-3. Na een goed begin van de tweede helft zakt het nu weer flink in. Een korte opleving levert nog een paar kansen op. Zo krijgt Aden, na een korte pass van Ryan, een kans maar ziet hij zijn schot over het doel gaan en ook Tygo weet niet te scoren. Hij schiet, iets te gehaast, naast het doel van Smitshoek. Smitshoek breidt de voorsprong uit naar 7-3. Een ietwat vreemd doelpunt is het wel. Een voorzet van de zijkant komt terecht bij een geheel vrijstaande speler van Smitshoek. De bal wordt niet goed geraakt maar gaat met een vreemd boog toch nog het doel in. De gifbeker is voor Zwaluwen nog niet helemaal leeg. Als er geen verdediger te bekennen is, kan een speler van Smitshoek alleen op Jayden af gaan en voor de 8-3 zorgen. Gelukkig is niet lang hierna de wedstrijd afgelopen. Het was een slechte dag voor Zwaluwen. Bij de afsluitende strafschoppen weten de spelers van beide teams met goedgeplaatste schoten voor de nodige doelpunten te zorgen.

Je hebt van die dagen waarin het niet wil lukken en vandaag was er zo’n eentje. Als de wedstrijd van Zwaluwen kort samengevat moet worden; het weer was prachtig en verder moet je er niets over zeggen.

Gevaar voor het doel van Smitshoek