Welkom bij vvZwaluwen

V.V. Zwaluwen
Zwaluwenlaan 500
3136VH Vlaardingen
010-4749436
info@vvzwaluwen.nl

Postadres:
Postbus 6009
3130DA Vlaardingen

Adres

JO11-3; Winst na doelpuntenfestijn

Schiedam, 23 november 2019 – Een mooi tijdstip (10:30), prima weer en lekker dichtbij; wat je wil je nog meer? Nou, een leuke wedstrijd van ons Zwaluwen JO11-3 uit tegen Kethel Spaland JO11-4!

We lijken de wedstrijd met acht spelers te beginnen maar vlak voor de aftrap verschijnt Agit ook op het veld. Er is een kleine wijziging in de opstelling. Aden staat in het doel met Mazin, Hosi en Abdimajid voor hem. Het middenveld bestaat vandaag uit Tygo en Ryan terwijl Jeandro en Jayden de aanval vormen. Al vroeg in de wedstrijd krijgt Zwaluwen een mogelijkheid. Het schot van Tygo gaat echter over het doel. Niet veel later is Tygo aan de andere kant van het veld te vinden om verdedigend op te treden. Het levert Kethel Spaland een hoekschop op. Het is even druk voor het doel van Aden en er volgen een aantal gevaarlijke hoekschoppen achter elkaar. Het gevaar is echter geweken als Jeandro de bal onderschept en er als een speer van door gaat. Spelers van Kethel van Spaland kunnen hem niet bijhouden en ook de verdediging heeft geen vat op hem. Het schot wat volgt beland echter op de paal. Gelukkig is Jayden goed meegelopen en hij werkt de bal alsnog in het doel; 0-1. Voor het eerst in de competitie staan we voor. Kort daarna mag Zwaluwen, na een lichte overtreding, een vrije trap nemen. Echt spannend wordt het niet. Zwaluwen gaat door. Jayden valt aan via de rechterkant en geeft een voorzet. De keeper raakt de bal nog met zijn vingertoppen aan maar kan niet voorkomen dat Ryan bij de tweede paal voor de 0-2 zorgt. Opnieuw een aanval van Zwaluwen. Jeandro stoomt op, passt naar Ryan die op zijn beurt de bal aan Tygo geeft. Tygo schiet de 0-3 binnen na een schot in de hoek. Het is genieten van de manier waarop de jongens spelen. Niet alleen voorin maar ook zeker achterin. Mazin, Hosi en Abdimjaid geven niets weg en de passing is ook goed verzorgd. Niet alles is raak. Zo raakt Jayden de paal en wordt een poging van Tygo, na een mooie aanval met Ryan, gestopt door de keeper. Heel af en toe komt Kethel Spaland dicht bij ons doel. Zo ontstaat er na een hoekschop een scrimmage voor ons doel waarbij de bal op de paal beland. Jeandro is de maker van de 0-4. Hij speelt wat spelers uit, trekt naar het midden en haalt uit met een schot in de bovenhoek. Tijd voor een korte pauze. Als Agit in het veld is gekomen voor Hosi gaat Zwaluwen verder met waar het voor de pauze ook al bezig was; aanvallen. Ryan weet met een pass Tygo te bereiken en laatstgenoemde gaat op de keeper af. De prima keepende doelman van Kethel Spaland brengt redding voor zijn team. Kethel Spaland wordt goed onder druk gezet waardoor we snel de bal in het bezit krijgen. Als er veel spelers voor het doel van de Schiedammers staan, lijkt het een kwestie van tijd voordat de bal er in gaat. Na wat geflipper wordt de bal echter weggewerkt. De druk op het doel houdt aan. Een schot van Tygo wordt, ten koste van een hoekschop, gestopt door de keeper. Jayden krijgt uit de hoekschop een schotkans maar ook deze wordt door de keeper gestopt. Jayden heeft niet veel later een actie aan de rechterkant. Hij geeft voor en de bal komt gevaarlijk in de buurt van het doel. Tygo raakt de bal licht aan waardoor Ryan er net niet bij kan. Als Agit de bal op het middenveld onderschept geeft hij de bal aan Jayden. Jayden haalt verwoestend uit en, het wordt vervelend, ook nu heeft de keeper een antwoord. De rebound wordt door Jayden op de bovenkant van de lat gekopt. Het schot was dermate hard dat de keeper een lichte blessure oploopt. Gelukkig kan hij verder spelen. Het wordt alsnog 0-5. Wanneer Jayden de lat raakt krijgen de spelers van Kethel Spaland de bal niet weg. Jeandro krijgt het leer voor zijn voeten en schiet laag raak. De 0-6 laat niet lang op zich wachten. Tygo onderschept de bal en gaat op avontuur. De bal wordt naar Jayden gespeeld en met een hard schot weet hij te scoren. Vlak voor rust krijgen we nog een paar kansen. Een aanval via Mazin, Jayden en Jeandro komt bij Ryan terecht maar zijn schot gaat naast. Een poging van Mazin gaat nog voorlangs het doel. Voor Aden is het een rustige ochtend. Kethel Spaland moet het vooral hebben van lange ballen en komt amper tot kansen.

Hosi begint aan de tweede helft in plaats van Abdimajid. Zwaluwen blijft druk zetten op de tegenstander en dit heeft resultaat. Tygo onderschept een uittrap van de keeper, passt naar Jeandro en Jeandro schiet in de korte hoek raak; 0-7. Voor de spelers van Kethel Spaland is er weinig lol te beleven en Zwaluwen gaat maar door. Tygo zwerft over het veld, weet een aantal schoppen te ontwijken en geeft de bal aan Jayden. Zijn schot levert dit keer geen doelpunt op. Mazin onderschept de bal, raakt de paal en schiet de rebound, vanuit een zeer kansrijke positie, met zijn mindere been voorlangs. Een schot van Jayden gaat over het doel en de keeper weet een poging van Ryan op de lat te tikken. Een knap schot van Tygo vanuit de draai gaat via de keeper en de paal naast. Jeandro pikt de bal van de hoekschop op en bekroont een goede actie met een doelpunt waardoor de stand op 0-8 komt. Niet veel later krijgt Zwaluwen weer een hoekschop. Jeandro dribbelt in en geeft een voorzet. De verdediging van Kethel Spaland let niet goed op maar Tygo wel. Voor een open doel kan hij eenvoudig de 0-9 intikken. Nadat Mazin zijn schot gestopt ziet worden door de keeper krijgt Kethel Spaland hun eerste uitgespeelde kans. De poging gaat echter naast het doel. Zwaluwen speelt vandaag prima voetbal. De bal wordt overal op het veld rustig rondgespeeld. Een pass van Jeandro komt bij Tygo terecht maar hij kan de keeper niet passeren. Een aanval van Kethel Spaland wordt goed verdedigd maar levert het thuisteam wel een hoekschop op. De bal komt voor en wordt knap in het doel getikt. De stand komt op 1-9. Later zou blijken dat niet een speler van Kethel Spaland de bal langs Aden wist te krijgen maar dat het om een eigen doelpunt ging. Het antwoord van Zwaluwen laat niet lang op zich wachten. Direct vanaf de aftrap trekken Jeandro, Jayden en Tygo ten aanval. Via Jeandro, Jayden en Tygo komt de bal terug bij Jayden. Zijn poging wordt nog gered maar in de rebound zorgt Jeandro voor de 1-10. Voordat de laatste korte pauze begint wordt het nog 1-11. Tygo geeft een voorzet op Jeandro. De keeper lijkt zijn schot te stoppen maar de bal gaat via zijn lichaam alsnog in het doel. In het laatste kwartier gaat Mazin keepen en wordt Aden veldspeler. Abdimajid komt in het veld voor Jayden. Een pass van een speler van Kethel Spaland wordt door Hosi rond het middenveld onderschept. Hij geeft een goede pass op Jeandro die op weg kan naar het doel. Hij heeft de hoek voor het uitkiezen en schuift de bal rechts van de keeper in het doel en zorgt zo voor de 1-12. Van echt verdedigen is er bij Kethel Spaland al langere tijd geen sprake meer en ook aanvallend laten de spelers weinig zien. Verder dan een paar kleine kansen komen ze niet. De laatste minuten worden volgemaakt door Jayden in plaats van Jeandro. Het laatste doelpunt van de wedstrijd komt van de voet van Ryan. Als Jayden de bal op het middenveld heeft, ziet Ryan de ruimte. Hij rent de ruimte in, vraagt en krijgt de bal in de diepte van Jayden. Zijn eerste poging wordt nog door gestopt door de keeper maar in de rebound schiet hij alsnog raak; 1-13. Tygo en Jayden komen er combinerend doorheen maar het schot gaat naast. Kethel Spaland is nog dicht bij een doelpunt als de bal langs Mazin wordt getikt. De bal lijkt bij de tweede paal net naast te gaan maar Hosi geeft voor de zekerheid nog een extra tikje. De hoekschop die volgt levert niets op. Na de wedstrijd worden er nog strafschoppen genomen en het is opvallend dat veel ballen over worden geschoten.

Vandaag hebben we een goed spelend Zwaluwen gezien. De overwinning was al ruim maar dankzij de paal, lat en een goede keeper bleef de schade voor Kethel Spaland nog enigszins beperkt. Al met al een dik verdiende overwinning voor onze jongens!

Er viel vandaag genoeg te juichen voor Tygo, Hosi, Ryan, Mazin, Aden, Abdimajid, Jayden, Jeandro en Agit.