Welkom bij vvZwaluwen

V.V. Zwaluwen
Zwaluwenlaan 500
3136VH Vlaardingen
010-4749436
info@vvzwaluwen.nl

Postadres:
Postbus 6009
3130DA Vlaardingen

Adres

JO11-3; Weer en scheidsrechter spelen hoofdrol

Vlaardingen, 2 november 2019 – Wedstrijden tussen Zwaluwen en CWO zijn vaak spannend waarbij de beide teams aan elkaar gewaagd zijn. Hoe zou de wedstrijd tussen CWO JO11-2 en Zwaluwen JO11-3 vandaag verlopen?

Met precies acht spelers begint Zwaluwen aan de wedstrijd. Het spel golft heen en weer en beide teams ‘vechten’ duels uit op het middenveld. Veel kansen zijn er nog niet maar CWO deelt wel de eerste speldenprik uit. Het schot gaat uiteindelijk ver voorlangs het doel van Aden. Onze keeper wordt in de verdediging geholpen door Mazin, Abdimajid en Hosi. Het middenveld wordt door Ryan en Jeandro gevormd en voorin spelen Jayden en Tygo. Het bekende team dus. Veel kansen heeft Zwaluwen nog niet gekregen en dit komt omdat het spel slordig is. Veel passes komen niet aan, de aannames zijn niet goed of we zijn te enthousiast met het maken van acties en verliezen daardoor de bal. Inmiddels is Agit ook van de partij. De scheidsrechter laat voor het eerst van zich horen door Jayden een waarschuwing te geven vanwege te veel praten. Ondanks dat er niet veel kansen te zien zijn komt CWO op voorsprong. Een voorzet vanaf de zijkant lijkt ongevaarlijk maar gaat op de een of andere manier onder Aden door. Voor een speler van CWO die is meegelopen is het een koud kunstje om de bal in het lege doel te tikken; 1-0. Zwaluwen raakt niet van slag en probeert aan te vallen. Een actie van Jayden levert een hoekschop maar hier komt verder niets uit. Verder komen er niet veel echte kansen. Ook CWO weet weinig gevaar te stichten. Schoten die richting het doel van Aden gaan, komen niet in de buurt van het doel. Dan weer een moment voor de scheidsrechter. Zwaluwen valt aan, er komt een voorzet en gaat tegen de arm van een speler van CWO. De spelers van Zwaluwen roepen ‘hands’ en de scheidsrechter geeft een strafschop. Een strafschop zie je niet vaak bij de JO11 en het is maar de vraag of het opzettelijk was. Maar goed, Zwaluwen krijgt een uitgelezen mogelijkheid op de gelijkmaker. Na wat overleg gaat Jeandro achter de bal staan. Hij neemt een aanloop en schiet … helaas wordt de strafschop te gehaast genomen en vliegt de bal nog ruim over het doel. Nog een keer komt Zwaluwen in de buurt van het doel van CWO. Jeandro komt na een solo dicht bij de achterlijn. Hij kan op doel schieten maar kiest er voor om de bal terug te leggen naar Jayden. Helaas zit er een speler van CWO tussen waardoor het geen schotkans oplevert. Opnieuw valt de scheidsrechter op. Tot twee maal toe komt er een scheidsrechtersbal. In beide gevallen laat een speler van Zwaluwen de bal niet eerst op de grond vallen maar wordt deze meteen vanuit de lucht geraakt. In beide gevallen geeft de scheidsrechter de bal vervolgens aan CWO. Vreemd. Volgens de regels komt de bal pas in het spel als deze de grond heeft geraakt. Wordt de grond niet geraakt, dan moet de scheidsrechtersbal opnieuw worden genomen. Ik hoop dat hij stiekem meeleest. Weervoorspellers die naar lucht keken zagen de bui al hangen. In de laatste minuten voor de korte pauze gaat het regenen. Eerst miezert het nog maar dan gaat het echt los en valt het met bakken uit lucht. Wie zonder paraplu langs de lijn staat wordt zonder twijfel tot zijn/haar onderbroek nat. Tijdens de korte pauze ‘vluchten’ beide teams logischerwijs naar de kleedkamers. De korte pauze duurt echter aan de lange kant en navraag leert dat de korte pauze, vanwege het weer, een promotie heeft gemaakt tot rust.

Zwaluwen begint goed aan de tweede helft. Jeandro, Tygo en Jayden zoeken direct de aanval maar lopen zich steeds vast waardoor we de keeper van CWO niet in de problemen krijgen. Verdedigend zitten Hosi, Mazin, Agit en Abdimajid er regelmatig nuttig tussen maar ze kunnen niet voorkomen dat CWO gevaarlijk kan counteren. Gelukkig is Aden attent en brengt hij redding door goed uit zijn doel te komen. Kort daarna wordt CWO opnieuw gevaarlijk. Een hoekschop wordt voor ons doel getrapt maar gaat langs alles en iedereen heen en rolt over de achterlijn. Zwaluwen blijft het aanvallend proberen maar door slordige aannames wordt het zelden gevaarlijk. Dan zit de keeper van CWO ons in de weg. Hij weet een grote kans van Jayden met zijn voeten te redden en heeft dan het geluk dat de bal via een verdediger uiteindelijk in zijn armen terechtkomt. Ook CWO krijgt een behoorlijke kans. Een pass gaat dwars door onze verdediging heen en zet een speler vrij voor onze keeper. Opnieuw is Aden attent en weet hij te redden door goed uit zijn doel te komen. Het blijft een open wedstrijd waarin beide teams (grote) kansen krijgen. Waar wij vooral de verkeerde keuzes maken (schieten wanneer je eigenlijk moet passen en andersom) heeft CWO vooral last van Aden. Doordat CWO aanvallender is gaan spelen ligt er regelmatig veel ruimte achter hun verdediging. Helaas weten we hier (nog) niet van te profiteren. In de tweede helft lopen de spanningen tussen beide teams soms wat hoger op, zonder dat het echt hard of gemeen wordt, en dit lijkt de scheidsrechter niet helemaal in de hand te hebben. Zwaluwen mag via Mazin een vrije trap nemen. De bal gaat richting Ryan, hij maakt een overstapje waardoor Jayden de bal ontvangt. Jayden stoomt op aan de linkerkant van het veld, draait naar zijn rechterbeen en met een hard schot laat hij de keeper kansloos waardoor de stand op 1-1 komt. Niet veel later is Jeandro dichtbij een doelpunt maar zijn schot gaat naast. Dan ontsnappen we aan een nieuwe achterstand. Een hoekschop komt voor ons doel, wordt door Aden gered, gaat tegen de paal, blijft hangen, wordt opnieuw ingebracht, blijft weer hangen waarna Ryan de bal een met een hoge bal weet op te ruimen. Dan laat de scheidsrechter weer van zich horen. Is het wel een overtreding? In ieder geval krijgt CWO een vrije trap. De bal komt hoog voor en wordt knap langs Aden in het doel gekopt. CWO komt op 2-1 en neemt weer de leiding. Na dit doelpunt wordt er onderling meer gemopperd en dit komt het spel niet ten goede. De beslissing volgt als Aden een bal vanaf de rechterkant niet voldoende kan keren. Als de bal richting de tweede paal rolt is het niet lastig om raak te schieten en dit doet een speler van CWO dan ook. Na de 3-1 gebeurd er voetballend vrij weinig meer en moeten we na het laatste fluitsignaal genoegen nemen met een nederlaag.

Opnieuw bleken CWO en Zwaluwen aan elkaar gewaagd en dit keer trokken wij, helaas, aan het kortste eind. Het was een vreemde wedstrijd waarin genoeg gebeurde. Hopelijk verloopt de komende wedstrijd weer ‘normaal’ en lopen we met een overwinning van het veld.

Wie gaat er met de bal vandoor?