Welkom bij vvZwaluwen

V.V. Zwaluwen
Zwaluwenlaan 500
3136VH Vlaardingen
010-4749436
info@vvzwaluwen.nl

Postadres:
Postbus 6009
3130DA Vlaardingen

Adres

JO11-3; Wat een wedstrijd!

Rozenburg, 16 november 2019 – Voor de wedstrijd tegen Rozenburg JO11-2 is Zwaluwen JO11-3 gehavend. Gelukkig is coach Jonathan en zijn spelers Jodienne, Ilias, Hamza en Shano uit JO10-3 bereid om ons te helpen. Super!

Voor het eerst dit seizoen zitten we ruim in de wissels en het is voor de verandering een keer droog weer. Abdimajid begint samen met Hamza en Mazin in de verdediging. Jodienne en Ryan starten op het middenveld terwijl Tygo en Jayden in de aanval beginnen. Als je als team niet vaak hebt samengespeeld is het wat onwennig en dit is ook te zien op het veld. Ondanks de goede bedoelingen komen er weinig passes aan en oogt het slordig. Zwaluwen krijgt na een uittrap van Aden via Tygo een kans maar zijn poging gaat naast het doel van Rozenburg. In de eerste fase van de wedstrijd geven we heel weinig weg maar creëren we ook niet veel kansen. De bal bevind zich vooral op en rond het middenveld. Rozenburg neemt de leiding als een speler iets te makkelijk door kan lopen. Er wordt verdedigend niet goed ingegrepen en te snel gehapt. Als de bal vervolgens in de korte hoek langs Aden wordt geschoten wordt het 1-0. Onderling wordt er niet goed gecoacht en ziet de veldbezetting er niet altijd even goed uit. De achterstand wordt groter als de bal op middenveld wordt verloren. Een speler van Rozenburg gaat er als een haas vandoor en schiet in de verre hoek raak; 2-0. We maken gebruik van de wissels en zo maken Shano, Jeandro en Ilias ook hun minuten. Er is weinig rust in ons spel. Veel ballen worden direct gespeeld in plaats van aan te nemen. We krijgen slechts hele kleine kansen maar Ilias, Tygo, Jayden, Jeandro en Ryan komen er niet doorheen. De eerste korte pauze is aangebroken. De coaches proberen nog wat aanwijzingen te geven. Alle goede bedoeling lijken in de prullenbak te kunnen als Rozenburg op 3-0 komt. Verdedigend staat het bij het doelpunt niet goed. Dan meldt Zwaluwen zich weer bij het doel van Rozenburg en krijgt het een hoekschop. Helaas komt hier niets uit. Sterker nog, we lopen niet veel later bijna tegen een doelpunt op. Wanneer onze verdediging nergens te bekennen is krijgt Rozenburg een behoorlijke kans. Gelukkig gaat de poging naast. Als de verdediging van Rozenburg balbezit heeft zet Zwaluwen met meerdere spelers druk. Uiteindelijk komt de bal voor de voeten van Ilias. Hij haalt uit en via de vingertoppen van de keeper vliegt de bal tegen de touwen; 3-1. We mogen overigens niet klagen dat de scheidsrechter iets eerder niet affloot. Een speler van Zwaluwen lag namelijk met een lichte blessure op de grond. Vlak voor de rust is er nog een mooie combinatie tussen Ryan en Tygo bij de achterlijn. Het levert een hoekschop op maar die eindigt in de armen van de keeper. Beide teams zoeken de kleedkamer op.

Als de limonade op is gedronken en de aanwijzingen zijn gegeven is het tijd voor de tweede helft. Zwaluwen begint goed aan de tweede helft. Jandro en Tygo zetten samen een goede aanval op. Een doelpunt levert het jammer genoeg niet op aangezien de bal naast het doel gaat. Waar de bal er voor ons niet in gaat, krijgen we een doelpunt tegen. Een aanval van Rozenburg kan half worden gestopt door Aden. Vervolgens is het een simpel tikje die voor de 4-1 zorgt. Zwaluwen laat zich niet van de wijs brengen. Als Ilias de bal iets over het middenveld heeft, vraagt Jayden om de bal. Als hij de bal heeft gekregen haalt hij doeltreffend uit. De achterstand wordt verkleind tot 4-2. Er wordt keihard gewerkt door Jodienne, Mazin, Tygo, Hamza, Ryan, Jayden, Abdimajid, Hamza, Shano en Jeandro. Wie er in het veld staat maakt niet uit, alle spelers lopen het vuur uit hun sloffen. Er komen een paar kansen voor Zwaluwen. Een poging gaat voorlangs en Tygo schiet, na een pass van Ryan, naast het doel. Aan de andere kant blijft het oppassen. Doordat we blijven aanvallen worden de ruimtes ook groter. Aden heeft een goede redding in huis op een schot van een speler van Rozenburg. Niet veel later wordt het toch 5-2. Een verdedigende actie loopt niet goed af als de bal, onbedoeld, panklaar wordt gelegd voor een speler van Rozenburg. Het raak schieten is dan niet zo moeilijk meer. Zwaluwen krijgt een aantal hoekschoppen maar dit loopt voor Rozenburg steeds goed af. De laatste korte pauze is aangebroken. Er rest nog een kwartier om de achterstand goed te maken. Het begin is er voor Zwaluwen als er hoekschop komt. Hier hoeft Rozenburg nog niet bang voor te zijn. De jongens geven niet op. Na een goede aanval schiet Hamza op doel. De bal gaat richting de verre hoek waar Tygo voor het laatste, en belangrijke, tikje zorgt. Het wordt 5-3. Dit geeft energie. Als de bal op het middenveld komt geeft Jodienne een trap tegen de bal richting het doel. De keeper komt uit maar Ilias weet de bal vanuit de lucht langs de keeper in het doel te schieten. 5-4, Zwaluwen is weer helemaal terug in de wedstrijd! Alles gaat op de aanval om de gelijkmaker te maken. We lijken de deksel op de neus te krijgen als Rozenburg profiteert van de ruimte. De spelers vergeten te verdedigen en zo kan het zijn dat achterstand toch weer groter wordt als de bal achter Aden in het doel beland; 6-4. Van opgeven is zeker geen sprake en op een positieve manier worden de spelers vanaf de zijkant gecoacht en gevraagd om alles te geven. Ook in het veld moedigen de spelers elkaar aan. Het heeft resultaat. Tygo valt aan via de rechterkant. Als de bal via Ilias bij Jayden komt kan hij van afstand schieten en opnieuw is het raak. 6-5 en alles is nog mogelijk. De spelers van Rozenburg worden vastgezet en overal wordt er op de bal gejaagd. Prachtig om te zien hoe er gestreden wordt voor de gelijkmaker. De jongens van Zwaluwen worden beloond. Tygo zet de verdediging van Rozenburg onder druk, verovert de bal en schiet de dik verdiende gelijkmaker in het doel. De stand komt hiermee op 6-6! Niet alleen in het veld klinkt er een flink gejuich maar ook langs de zijlijn. Ondanks dat de vermoeidheid een rol gaat spelen is Jeandro overal te vinden, blijft Jodienne naar voren gaan, blijft de verdediging met Abdimajid en Ryan alert, maken Shano, Tygo en Jayden hun meters en zo werkt iedereen keihard. Wat had het mooi geweest als Jeandro zijn rush vanaf eigen helft had kunnen bekronen met een doelpunt maar zijn schot gaat voorlangs het doel. Nog één keer moeten we onze adem inhouden als een speler van Rozenburg de achterlijn haalt. Hij kan een voorzet geven naar een teamgenoot die staat te wachten. De bal komt laag voor het doel maar gelukkig weet Aden de bal met zijn vingertoppen weg te tikken waarna het weggewerkt kan worden. Als het laatste fluitsignaal heeft geklonken is er opnieuw gejuich te horen. Bij de afsluitende strafschoppen blijft de stemming opperbest en zijn er doelpunten, missers en goede reddingen van beide teams te zien.

Wat een wedstrijd hebben we vandaag gezien. Wat mij betreft was dit de mooiste wedstrijd van het seizoen. Misschien niet het resultaat, al is het gelijke spel een knappe prestatie na de ruime achterstand, maar zeker wel wat betreft de vechtlust van het team. Nogmaals een dank je wel voor coach Jonathan en de spelers uit JO10-3 voor jullie hulp!

 

Jeandro legt aan voor een pass