Welkom bij vvZwaluwen

V.V. Zwaluwen
Zwaluwenlaan 500
3136VH Vlaardingen
010-4749436
info@vvzwaluwen.nl

Postadres:
Postbus 6009
3130DA Vlaardingen

Adres

JO11-3; Ochtend om heel snel te vergeten

Schiedam, 25 januari 2020 – De tweede wedstrijd van het nieuwe jaar is uit tegen SVV JO11-3. Het spel van, met name in het tweede gedeelte van de eerste helft, afgelopen zaterdag gaf hoop. Benieuwd of we hier vandaag een vervolg aan kunnen geven.

SVV, het roemruchte SVV. Landskampioen in 1949 en ook de club waar ik als kleine jongen op het oude Harga spelers als L’ami, van Velzen, Luhukay en Cooke kampioen van de Eerste divisie zag worden in 1990. Het oude Harga heeft, helaas, plaats gemaakt voor een nieuw complex. Alleen de clubkleuren doen nog aan het verleden denken. Terug naar het heden waarin SVV al snel de overhand heeft en het voor Zwaluwen vooral achter de bal aanlopen is. De eerste waarschuwing gaat nog voorlangs en niet veel later kan Aden een bal met zijn vingertoppen over tikken. Het is voornamelijk éénrichtingsverkeer naar ons doel en Aden heeft het druk. Gelukkig weet onze doelman, heel vaak klemvast, steeds redding te brengen. Sporadisch komt Zwaluwen aan aanvallen toe en dit levert Ryan (een lastige hoge bal kan hij niet goed op doel schieten) en Jeandro (na een uittrap van Aden maar wordt op het laatste nippertje gered door een verdediger) kansen op maar tot doelpunten leidt het niet. SVV is simpelweg feller en voetballend beter (zeker een tweetal spelers die er bij hun bovenuit schieten). Het heeft nog lang geduurd maar dan komt SVV op voorsprong na een raak schot in de verre hoek. We gaan de eerste korte pauze in met 1-0 achterstand en dat valt gezien het spelbeeld mee. Agit is ingevallen voor Tygo en Zwaluwen begint goed aan het tweede deel van de eerste helft. Ryan, Jeandro, Jayden, Agit en ook Mazin proberen waar het kan de aanval te zoeken maar tot echte kansen komen we niet. De beste mogelijkheid komt uit een vrije trap maar deze gaat voorlangs het doel van SVV. Ondanks een goede start van Zwaluwen wordt de voorsprong van SVV vergroot naar 2-0. Een speler gaat een solo aan en snijd als een warm mes door onze verdediging. In eerste instantie kan Aden nog redding brengen maar op de rebound heeft hij geen antwoord. Zwaluwen is dicht bij de aansluitingstreffer als Jayden, na goed doorzetten aan de rechterkant van het veld, de bal voor het doel krijgt. De bal gaat wat ver naar de buitenkant maar Tygo (inmiddels ingevallen voor de geblesseerde Jeandro) weet de bal op doel te schieten. De keeper van SVV is echter razendsnel en weet de bal uit zijn doel te houden. De stand komt op 3-0 als een speler helemaal vrij voor ons doel staat. Wanneer de voorzet komt wordt de bal via de binnenkant van de paal achter Aden geschoten. Opnieuw had hij geen kans. Spelers van beide teams krijgen meerdere keren een waarschuwing van de scheidsrechter wegens opmerkingen die er gemaakt worden. Vlak voor de rust nog een mogelijkheid voor Zwaluwen als Ryan en Jayden aan de rechterkant door hard werken de bal in het bezit weten te houden. Jayden kan door maar krijgt de bal niet langs de keeper. We gaan de rust in met een 3-0 achterstand en gezien het spel en de kansen van SVV mag dit een klein wonder heten.

Vanwege de geblesseerd uitgevallen Jeandro (kon na een tik op zijn voet niet meer verder) spelen we de tweede helft zonder wissel. De tweede helft begint goed als Ryan aan de rechterkant van het veld een goede actie geeft. Hij geeft een strakke voorzet voor het doel. De keeper is uit positie en de bal hoeft alleen nog maar ingetikt te worden. Helaas staat Agit net te ver van het doel af om de voorzet in te kunnen tikken. Jammer, had leuk geweest! Het spelbeeld verandert niet; SVV blijft feller en voetballend beter. Het grootste verschil is dat de kansen nu wel af worden gemaakt. Als onze verdediging op snelheid wordt verslagen volgt er een voorzet waarmee Aden uit positie is. Een simpele intikker levert de 4-0 op. Niet veel later wordt onze verdediging opnieuw op snelheid verslagen. Gelukkig kan Aden de poging nog redden. Abdimajid is eigenlijk de enige die verdedigend overeind blijft en dat hij het niet in zijn eentje kan blijkt wel. De score wordt flink opgevoerd. 5-0 wordt het na een schot vanaf de zijkant en doordat er verdedigend niet goed wordt ingegrepen wordt het 6-0. Aan de rechterkant mag een speler ongehinderd een voorzet geven waarna een volledig vrijstaande speler de bal, artistiek, achter zijn standbeen langs in het doel schiet achter een, wederom, kansloze Aden. Zwaluwen komt er in deze fase amper aan te pas en moet het vooral afleggen op felheid. Daarnaast lijkt een deel van het team steeds meer bezig te zijn met de tegenstander en scheidsrechter in plaats waar het om gaat; gewoon voetballen! De laatste korte pauze wordt ingegaan met een 7-0 stand. We zijn nog maar kort aan het laatste deel van de wedstrijd begonnen of de 8-0 zit in het netje. Aden wordt door zijn verdedigers behoorlijk in de steek gelaten. Nog een domper. Na een duel loopt Abdimajid een blessure aan zijn voet op waardoor hij niet verder kan. We zullen de wedstrijd met een man minder uit moeten spelen. Met kunst en vliegwerk en met dank aan, voornamelijk, Aden weten we in deze fase meer tegendoelpunten te voorkomen. Ondertussen blijft de scheidsrechter bezig met het waarschuwen van spelers aan beide kanten om hun gedrag. Eindelijk laat Zwaluwen weer wat van zich zien. Jayden gebruikt zijn lichaam goed en houdt een speler van SVV van de bal af. Zijn pass richting Tygo is echter net te hard. Van een organisatie is amper nog sprake bij Zwaluwen en als er verdedigend niet wordt ingegrepen komt SVV eenvoudig op een 9-0 voorsprong. Aanvallend proberen Mazin, Tygo, Jayden en Ryan er nog wat van te maken maar is de passing niet zorgvuldig of is de keeper van SVV er razendsnel bij. Tegen het einde van de wedstrijd wil een deel van het team nog voetballen maar is een ander deel (wederom) meer met de tegenstander en scheidsrechter in verbaal opzicht bezig. De 10-0 is hier een mooi voorbeeld van. Een speler van SVV breekt door, de achtervolging wordt nog ingezet maar plotseling ook weer stopgezet en opgegeven?! Voor Aden is er geen redden meer aan als de aanvaller de hoek voor het uitkiezen heeft. Gelukkig klinkt niet heel veel later het laatste fluitsignaal. Althans, normaal gesproken gelukkig met een uitslag als deze. Een deel van Zwaluwen gaat na afloop verbaal veel te ver tegen de scheidsrechter en ook wordt er geschreeuwd naar de tegenstander. Ik schrik er van. Overigens blijkt men bij SVV een andere telraam gebruikt te hebben voor de score aangezien er als eindstand 12-0 wordt doorgegeven.

De uitslag van vandaag is nog het minst vervelende. Het (verbale) gedrag van een deel van de spelers zowel in als, en vooral, na de wedstrijd was zeer teleurstellend en grensoverschrijdend. Ik hoop dat het verstand weer boven komt drijven en we ons bezig kunnen houden waarvoor we komen; gewoon een leuk potje voetballen!