Welkom bij vvZwaluwen

V.V. Zwaluwen
Zwaluwenlaan 500
3136VH Vlaardingen
010-4749436
info@vvzwaluwen.nl

Postadres:
Postbus 6009
3130DA Vlaardingen

Adres

JO11-3; Mooie afsluiting van 2019!

Vlaardingen, 4 december 2019 – Vanwege een volle ziekenboeg bij VDL kon de wedstrijd afgelopen zaterdag niet doorgaan maar vanavond staan Zwaluwen JO11-3 en VDL JO11-3 klaar bij de aftrap.

Op veld 3 staan beide teams klaar voor de aftrap. Echt gras en de verlichting is niet al te best maar dat mag de pret niet drukken, een avondwedstrijd komt niet al te vaak voor. De eerste kans van de avond is voor Zwaluwen. Na een mooie aanval komt de bal voor de voeten van Tygo maar zijn schot gaat voorlangs. Het begin van de wedstrijd is duidelijk voor Zwaluwen. Een volgende kans is voor Jeandro, na een voorzet van Jayden, maar hij raakt de bovenkant van de lat. De aanval met Jeandro en Jayden en het middenveld met Ryan en Tygo weet het VDL heel lastig te maken. Het is wachten op een doelpunt van de jonge vogels. En deze komt er dan ook. Vanuit een lastige hoek weet Tygo de keeper te passeren en voor de 1-0 te zorgen. VDL komt weinig aan aanvallen toe. Dit komt mede door goed verdedigend werk van Abdimajid, Agit en Hosi. Positioneel staan ze steeds goed en ook met de passing is niets mis. VDL wordt steeds vastgezet bij spelhervattingen en dit heeft bijna resultaat. Een uittrap van de keeper wordt door Jayden onderschept en hij kan richting het doel gaan. Een verdediger weet echter redding te brengen door de bal, ten koste van een hoekschop, te blokkeren. Dan moet Aden voor het eerst in actie komen en met een goede redding laat hij zich zien. Zwaluwen waagt weer een poging. Ryan geeft een pass op Tygo maar zijn schot gaat voorlangs. Het druk zetten geeft nu echt resultaat. Jeandro weet een uittrap van de keeper te onderscheppen en schiet de bal hard en hoog in het doel; 2-0. Bij VDL lopen twee spelers rond die er bij hun bovenuit steken. Als één van deze spelers een goede pass door onze verdediging geeft komt een teamgenoot oog in oog met Aden te staan. Aden komt uit en weet zijn doel schoon te houden. Tijd voor een korte pauze. In het veld hebben de jongens er waarschijnlijk weinig last van maar aan de zijlijn is het best fris, zeg maar gerust koud. De wissel van Mazin voor Jeandro is gepland maar het uitvallen van Jeandro is niet gepland. Hij heeft te veel last en kan niet meer verder spelen. VDL krijgt de eerste mogelijkheid na de pauze maar Aden laat zich wederom niet passeren. Hierna breekt een fase aan waarin het aan beide kanten niet al te best is. Zowel Zwaluwen als VDL is van goede wil maar voetballend lukt er weinig. De jongens van Zwaluwen worden wel meer terug gedwongen al levert het VDL eigenlijk geen kansen op. Verdedigend staat het bij Zwaluwen goed waardoor VDL niet verder komt dan schoten van afstand. Geen enkele poging levert problemen op voor Aden. De wedstrijd is ingezakt en heeft een mooie actie nodig. Mazin zorgt er voor. Hij heeft de bal aan de linkerkant van het veld en geeft een prachtige pass over de verdediging van VDL op Tygo. Tygo kan op het doel af en passeert de keeper in de verre hoek met een laag schot. De stand komt op 3-0. Niet veel later heeft Jayden de bal aan de rechterkant van het veld. Hij passeert wat spelers en gaat langs de achterlijn richting het doel van VDL. Met een schot in de korte hoek zorgt Jayden voor de 4-0. Bijna was het weer raak voor Jayden maar ditmaal heeft de keeper van VDL een goede redding in huis op het lage schot. We zoeken de kleedkamer op met een ruime voorsprong.

Als beide teams wat zijn opgewarmd en de limonade is opgedronken is het tijd voor de tweede helft. Aangezien we geen wissel meer hebben zullen Aden, Mazin, Agit, Tygo, Ryan, Jayden, Abdimajid en Hosi de wedstrijd vol gaan maken. We zijn nog niet lang onderweg of er is een opmerkelijk moment. VDL is in de aanval en lijkt dicht bij ons doel te komen. Ryan verdedigt mee en wil de bal opruimen. Hij raakt de bal goed maar het resultaat is niet zoals hij had bedoeld. In plaats van dat de bal over de achterlijn gaat, eindigt de bal in bovenhoek achter een kansloze Aden. Een schitterend doelpunt maar wel in het verkeerde doel; 4-1. VDL heeft zo een vervroegd Sinterklaas cadeau te pakken. Helaas maakt een enkeling een vervelende opmerking wat niet op een voetbalveld thuis hoort, zeker niet tegen een teamgenoot! Ryan en Zwaluwen laten zich niet kennen en trekken weer ten aanval. Tygo heeft aan de rechterkant een mooie solo in huis maar ziet zijn schot voorlangs het doel gaan. Net als in de eerste helft zet Zwaluwen goed druk op VDL bij spelhervattingen. En wederom heeft het succes. Jayden onderschept een uittrap, gaat richting het doel en legt de 5-1 in het net. VDL dwingt Aden tot het maken van een goede redding waarna Hosi de bal weg kan werken. Jayden, Tygo en Ryan weten elkaar goed te vinden. Een mooie aanval van deze drie jongens eindigt met een schot van Ryan. Jammer genoeg gaat zijn poging maar net langs de verkeerde kant van de paal. De wedstrijd golft heen en weer. Zo krijgt ook VDL wat kansen. Een speler heeft een mooie solo aan de linkerkant van het veld maar schiet vervolgens voorlangs. Kort daarna weet Aden redding te brengen op een schot van redelijke afstand. De rebound wordt door hem klemvast gestopt. Aan de andere kant van het veld gaat Mazin op avontuur. Hij passeert een aantal spelers en lijkt niet te stoppen. Hij vergeet echter te schieten of te passen waardoor zijn mooie solo niets oplevert. Jammer, hier had meer in gezeten. VDL mag nog een hoekschop nemen. Het schot gaat uiteindelijk over het doel. Bij vlagen is het best hard en soms iets te hard. Ook van onze kant. Te fel doorgaan op een tegenstander levert VDL een vrije trap op. Dit soort momenten laten zien dat je een scheidsrechter nodig hebt en niet afhankelijk moet zijn van een leider en/of ouders. De vrije trap levert VDL uiteindelijk niets op. Inmiddels is het weer tijd voor de laatste korte pauze. Het beste lijkt er bij VDL wel vanaf terwijl het bij Zwaluwen steeds beter gaat lopen. Waar VDL niet voorbij Hosi, Abdimajid en Agit weet te komen, kost het Mazin, Tygo, Jayden en Ryan steeds minder moeite om gevaarlijk te worden. 6-1 wordt het door Tygo na een voorzet vanaf links van Jayden. Jayden heeft daarna pech als zijn schot via de paal en keeper naast gaat. Het is één van de meerdere hoekschoppen die we krijgen maar geen van de hoekschoppen levert echt gevaar op. Doordat Abdimajid, Agit en Hosi steeds goed staan, ballen veroveren en goed passen kunnen we VDL onder druk houden. Meer doelpunten kunnen niet uitblijven. Een aanval van Tygo wordt door de keeper gestopt, de bal komt bij Jayden en wordt opnieuw door de keeper gestopt. Dan is het wel raak. Jayden schiet via de keeper en de paal in het doel. 7-1, al denkt men bij VDL om onverklaarbare redenen dat het geen doelpunt is. Zwaluwen is nog niet klaar. Een schot van Jayden wordt door de keeper gestopt maar komt recht voor de voeten van Tygo. Hij heeft de hoek voor het uitkiezen en schiet de 8-1 tegen de touwen. Weer een mooie aanval. Als Jayden de bal op het middenveld heeft ziet hij Ryan de diepte in gaan. De bal wordt keurig in de loop van Ryan gegeven die er wel raad mee weet. Hij houdt de verdediger achter zich en schiet de bal hard en laag in de korte hoek. De stand komt op 9-1. Het slotakkoord is ook voor Zwaluwen. Een schot van Jayden wordt geblokt en gaat richting de tweede paal. Ryan staat daar opgesteld en schiet hard en laag richting het doel. Veel ruimte is er niet tussen de keeper en de paal maar Ryan weet de bal via de binnenkant van de paal toch in het doel te schieten. Opnieuw is er bij VDL, en vooral bij de keeper, twijfel of de bal zat maar er is geen twijfel mogelijk. Aangezien de wedstrijd niet veel later af is gelopen zorgde dit doelpunt voor een 10-1 eindstand.

Alhoewel de winter nog moet beginnen hebben we nu al winterstop. Met een mooie overwinning hebben we 2019 goed af weten te sluiten! Of we in de competitie op een derde plaats gaan eindigen hangt af van de inhaalwedstrijd tussen VDL en Kethel Spaland. We hebben in ieder geval mooie resultaten weten te behalen met, bij vlagen, goed en leuk voetbal. Op naar een succesvol 2020!

Onder 11, 4e klasse 38 najaar

Zaterdag 30 november 2019                    

         
CWO JO11-2 3 – 6 Kethel Spaland JO11-4
         
Rozenburg JO11-2 5 – 6 Victoria’04 JO11-3

 Woensdag 4 december 2019                      

         
Zwaluwen JO11-3 10 – 1 VDL JO11-3

 Stand

#   Team G W GL V P PDV PDT PM
1 Victoria’04 JO11-3 5 5 0 0 15 37 10 0
2 CWO JO11-2 5 3 0 2 9 27 17 0
3 Zwaluwen JO11-3 5 2 1 2 7 32 15 0
4 Kethel Spaland, vv JO11-4 4 2 0 2 6 10 27 0
5 Rozenburg JO11-2 5 1 1 3 4 24 21 0
6 VDL JO11-3 4 0 0 0 0 5 45 0