Welkom bij vvZwaluwen

V.V. Zwaluwen
Zwaluwenlaan 500
3136VH Vlaardingen
010-4749436
info@vvzwaluwen.nl

Postadres:
Postbus 6009
3130DA Vlaardingen

Adres

JO11-3; Kranig geweerd, wel verloren

Maassluis, 14 september 2019 – Het aantal spelers blijft in de eerste weken van het seizoen een probleem. Gelukkig wilde Thomas uit JO10-4 ons een handje helpen tegen VDL JO11-2. Kon Zwaluwen JO11-3 het goede gevoel van afgelopen week een vervolg geven ?

Tijdens de warming up is al te zien dat de spelers van VDL beschikken over een goed schot en lange pass. Dat beloofd wat. VDL neemt al snel het heft in handen en de jongens van Zwaluwen lopen meer achter de bal aan dan dat deze in bezit is. Gelukkig probeert VDL het in het begin van de wedstrijd vooral met schoten vanaf de zijkant die steeds in het zijnet belanden. Verdedigend werken  Abdimajid, Mazin en Hosi hard en weten hiermee een hoop tegen te houden. Naïl en Ryan maken overuren op het middenveld. Het lukt alleen nog niet om de aanvallers Tygo en Jayden in stelling te brengen. Gezien het spelbeeld is het logisch dat VDL op een voorsprong komt. Achterin worden we uitgespeeld en de 1-0 wordt langs Aden in het doel geschoten. Zwaluwen laat bij vlagen leuk voetbal zien maar gevaarlijk worden we tot dan toe nu echter niet. Soms nemen we ook wat te veel hooi op onze vork. Het wordt 2-0 als de bal op het middenveld wordt verloren. Er wordt niet goed op de bal gejaagd waarna er voorgezet kan worden. Een speler van VDL ziet de bal voor het doel komen en kan eenvoudig de bal in het doel tikken. Als we genoeg voorzetten en afstandsschoten hebben overleefd komt Zwaluwen iets beter aan voetballen toe. Er is meer rust en de passing verloopt een stuk beter. Een goede actie van Jayden aan de rechterzijkant levert uiteindelijk een voorzet op. Tygo is vrijgelopen en plaatst de bal in de verre hoek waardoor de stand op 2-1 komt. Niet veel later heeft Tygo een goede actie aan de linkerzijkant. Hij passt naar Jayden die kan draaien en schieten maar hij kiest er voor om de bal klaar te leggen voor Naïl. Helaas gaat zijn schot naast. Het blijft oppassen voor VDL. Als er achter onze verdediging een hoop ruimte ligt heeft Abdimajid een goede (en belangrijke) ingreep waarmee hij een mogelijk grote kans voor VDL voorkomt. Zwaluwen stopt een hoop energie in de wedstrijd en wordt beloond. Als Jayden de bal aan de rechterkant van het veld heeft passt hij naar het midden. Ryan pikt de bal op en stoomt door het midden richting het doel. Spelers van VDL krijgen hem niet van de bal af en als het schot de keeper kansloos laat wordt het weer gelijk; 2-2. Knap terug gevochten ! Hierna is het tijd voor een korte pauze. Als de wedstrijd wordt hervat maakt Thomas zijn eerste minuten. VDL blijft gevaarlijk met hun schotkracht maar Aden kan, als het nodig is, redding brengen. Zwaluwen blijft hard werken en krijgt via Ryan een mogelijkheid. Zijn schot gaat echter recht op de keeper af. Aan de andere kant krijgt VDL een grote kans maar gelukkig gaat de bal net naast ons doel. Er komt een fase aan waarin VDL moeilijk van hun helft komt. De keeper krijgt de bal niet makkelijk bij een medespeler omdat ze goed worden vastgezet. Ryan onderschept een uittrap maar helaas is zijn pass richting Tygo te scherp. Hierna krijgen we het weer lastiger. Mazin weet een gevaarlijke voorzet net voor ons doel weg te halen. VDL blijft het betere van het spel houden en heeft het geluk aan hun zijde als een voorzet voor ons doel blijft hangen. Met een bal die alle kanten op gaat lijkt het wel een flipperkast. Uiteindelijk rolt de bal tergend langzaam over de doellijn waardoor het thuisteam op een 3-2 voorsprong komt. Het wordt nog 4-2 als een uittrap van Aden wordt onderschept en een speler iets te makkelijk kan schieten. Dat ze kunnen schieten lieten ze al eerder zien en ditmaal verdwijnt het schot in linkerbovenhoek. Hierna krijgen we nog genoeg voorzetten en schoten op ons doel afgevuurd maar de ruststand zal 4-2 blijven.

Beide teams kregen in de eerste helft de nodige hoekschoppen (waar geen gevaar uit kwam) en de eerste hoekschop van de tweede helft, na een goede aanval, is voor Zwaluwen. We doen er echter weinig mee. Er wordt hard gewerkt  door de jongens en vaak weten Mazin, Abdjimad, Ryan, Thomas, Naïl en Hosi er nuttig met een voetje tussen te zitten. Over het algemeen houden we de vrije man goed in de gaten maar als een bal doorschiet staat er toch een speler van VDL akelig vrij voor ons doel. Als de bal langs een kansloze Aden wordt geschoten wordt het 5-2. Zwaluwen blijft het proberen maar het spel is slordig. Er wordt meer balverlies geleden en de passing is minder. Naïl probeert het met een schot van afstand maar hij kan de keeper van VDL niet in de problemen brengen. VDL wordt weer sterker en we komen er nog amper uit. Zo hebben we veel geluk als een voorzet vanaf links voor het doel komt en eigenlijk alleen maar ingetikt hoeft te worden. Dit gebeurd echter niet omdat de bal wordt gemist, voorlangs gaat en uitverdedigd kan worden. Aden voorkomt met enkele knappe en goede reddingen een aantal doelpunten. Zo weet hij een afstandsschot uit de hoek te halen en goed naar de zijkant te tikken. Zwaluwen komt er in deze fase niet meer uit en als we te snel happen neemt de druk niet af. Aden weet een inzet met zijn voet te stoppen maar een speler van VDL reageert sneller dan de spelers van Zwaluwen en kan zo alsnog voor de 6-2 zorgen. De vermoeidheid begint toe te nemen waardoor we ook minder goed meer teruglopen. Gelukkig is de laatste korte pauze aangebroken. Waar er in de eerste helft goed naar elkaar en de aanwijzingen langs de lijn werd geluisterd gebeurd dat in de tweede helft steeds iets minder. De vermoeidheid zal er vast mee te maken hebben. VDL gaat in het tweede gedeelte van de tweede helft goed van start maar gelukkig weet Hosi de bal vlak voor de lijn weg te halen. Als de VDL storm weer wat is gaan liggen lijkt Zwaluwen toch nog ergens energie vandaan te hebben gehaald. Ryan en Thomas vechten meerdere duels met spelers van VDL uit en weten de bal weer vaker te veroveren. De druk op onze verdediging neemt eindelijk wat af en wij komen weer aan voetballen toe. Wat heet, we komen terug tot 6-3. Een aanval van Jayden en Tygo wordt afgeslagen maar de bal rolt op het middenveld in de richting van Thomas en Ryan. Ryan neemt aan, behoudt het overzicht en passt naar Jayden. Jayden neemt aan, zet de keeper op het verkeerde been en schiet de bal laag langs de keeper. Niet veel later lijken we op weg naar een vierde treffer als Ryan met een prachtige pass door het midden Tygo bereikt. Tygo passt naar Jayden. Jayden neemt aan, kapt naar zijn linkerbeen en vervolgens terug naar zijn rechterbeen. Helaas duurt dit net te lang en komt hij niet tot een schot. Het laatste wapenfeit is een vrije trap van VDL maar hier komt niets uit. Als het laatste fluitsignaal heeft geklonken worden er nog strafschoppen genomen.

Tegen een selectieteam blijft het lastig voetballen en we hoeven ons absoluut niet te schamen voor het verlies. Zeker tot aan de 2-2 hebben we ons kranig geweerd maar uiteindelijk was VDL gewoon te sterk. Aan het einde van de wedstrijd kregen meerdere spelers pijntjes en dat is misschien (mede) te wijten aan het gebrek aan wissels. Hopelijk komt er in de komende periode nog wat bij zodat we wat meer ruimte krijgen.