Welkom bij vvZwaluwen

V.V. Zwaluwen
Zwaluwenlaan 500
3136VH Vlaardingen
010-4749436
info@vvzwaluwen.nl

Postadres:
Postbus 6009
3130DA Vlaardingen

Adres

JO11-3; Geen lekker begin van het seizoen

Schiedam, 4 september 2019 – Met de bekende gezichten van Mazin, Tygo, Ryan, Aden en Abdimajid, de teruggekeerde gezichten van Naïl en Hosi en het nieuwe gezicht van Shayr stond Zwaluwen JO11-3 klaar voor de eerste wedstrijd van het seizoen tegen Kethel Spaland JO11-3. Vlak voordat de wedstrijd begon werden we getrakteerd op een behoorlijke regenbui …

Als de wedstrijd van start gaat is het gelukkig weer droog. Misschien is het nog wennen aan elkaar, het grotere veld of de weinige training die de jongens als team hebben gehad. Het spel is in ieder geval rommelig, al geldt dat eigenlijk voor de beide teams. Zowel Zwaluwen als Kethel Spaland proberen tot een aanval te komen maar veel goede bedoelingen strandden op het middenveld. De eerste mogelijkheid is voor de Schiedammers. Aden brengt redding en als de bal blijft hangen weet Mazin deze ruim voor de lijn weg te werken. Met Aden in het doel, Hosi, Abdimajid en Mazin in de verdediging, Shayr en Ryan op het middenveld en Naïl en Tygo voorin gaat het voetballend nog niet echt lekker. We weten elkaar niet te vinden en zijn zoekende in het veld. Kethel Spaland komt op voorsprong als een voorzet vanaf de zijkant ingeschoten kan worden. De bal kan niet meer van de lijn worden gehaald en zo wordt het 1-0. Dan laat Zwaluwen zich voor het eerst zien. Een goede aanval via Naïl, Ryan en Tygo levert een mogelijkheid op voor Shayr. Helaas zwaait zijn schot af. Niet veel later heeft Ryan een mooie solo in huis waarmee hij twee man passeert. Via Tygo en Naïl komt de bal in kansrijke positie weer voor zijn voeten maar omdat hij net te lang wacht kan een verdediger de bal weg werken. We zitten in een fase waarin Zwaluwen een klein overwicht lijkt hebben. Een goede actie van Shayr levert een hoekschop op waar helaas niets uitkomt. Net als je het gevoel hebt dat er een gelijkmaker in de lucht hangt komt Kethel Spaland op 2-0. Aden is kansloos als de verdediging uit elkaar wordt gespeeld. Onze jongens zijn beter in de wedstrijd gekomen maar het is Kethel Spaland wat erg effectief met de kansen om gaat. Tijd voor een korte pauze. Na de pauze moet Aden al snel in actie komen en hij brengt eenvoudig redding op een schot. Zwaluwen laat nu voetballend, in aanvallende zin, leuke dingen zien maar toch echte kansen komen we niet. De keeper van Kethel Spaland brengt redding op een schot van Shayr. Als Ryan Tygo probeert te bereiken zit er nog een Schiedams been tussen waardoor we een hoekschop krijgen. Tygo zet laag voor en ondanks de drukte voor het doel schiet de bal langs iedereen. Tot de bal voor de voeten van Ryan komt. Met een hard en laag schot zorgt hij voor de 2-1. We zijn weer terug in de wedstrijd ! Dan weer de beurt aan Kethel Spaland. Een aanval over de linker zijkant levert een voorzet op. Spelers van beide teams kijken naar de bal maar kunnen er niet bij waardoor het voorlangs ons doel gaat. Gelukkig maar. Bij een volgende poging van Kethel Spaland brengt Aden redding maar blijft de bal eng dicht bij ons doel hangen. Na wat flipperkastacties gaat de bal net voorlangs ons doel. Hier komen we goed weg. Kethel Spaland zit nu weer in een betere fase en lijken op weg naar een goede kans. Gelukkig staat Abdimajid op de juiste plek en kan hij uitverdedigen. Shayr weet door hard te werken een aantal spelers van Kethel Spaland van zich af te schudden en er een hoekschop uit te slepen. De hoekschop levert een nieuwe hoekschop op maar ook deze levert (nog) geen gevaar op. Dan klinkt het rustsignaal. We zijn beter in de wedstrijd gekomen maar het duurt allemaal net te lang om echt voor gevaar te kunnen zorgen.

In de rust worden de jongens toegesproken maar dit lijkt niet geholpen te hebben als Kethel Spaland direct na de aftrap een behoorlijke kans krijgt. Gelukkig loopt het met een sisser af. Het gaat snel. Uit de daarop volgende aanval van Zwaluwen krijgen we een intrap en deze levert, na wat paniekerig verdedigen, een hoekschop op. Ryan plaatst de bal op het hoofd van Naïl en als de keeper niet weet te redden staat het weer gelijk; 2-2. Knap teruggevochten ! De jongens van Kethel Spaland lijken klaar voor nog een tegendoelpunt want het is Zwaluwen wat er vol voor gaat. Een goede pass vanuit de verdediging van Abdimajid komt bij Ryan terecht. Samen met Tygo en Naïl gaat hij op weg naar het doel maar helaas is de pass op Tygo net te hard. Een uittrap van Aden komt bij Tygo terecht. Hij maakt een actie en geeft een voorzet op Naïl. Naïl krijgt de bal niet onder controle waardoor hij niet tot een schot komt. Kort daarna krijgt Tygo nog een mogelijkheid maar schiet hij iets te gehaast naast. Een Vlaardingse voorsprong hangt in de lucht, zeker als we een paar hoekschoppen krijgen. De eerste hoekschop levert een kans op voor Ryan maar de keeper brengt, ten koste van een nieuwe hoekschop, redding. De volgende hoekschop wordt door Ryan genomen. De bal komt voor het doel, blijft hangen maar kan uiteindelijk worden uitverdedigd. De tegenaanval levert meteen een grote kans op voor Kethel Spaland. Als de verdediging er uit wordt gelopen volgt een voorzet vanaf de zijkant. De bal lijkt houdbaar maar wordt niet goed verwerkt waarna een speler van Kethel Spaland er als de kippen bij is om voor de 3-2 te zorgen. De koppies gaan niet hangen maar we hebben wel een goede en belangrijke redding van Aden nodig om in de wedstrijd te blijven. Tijd voor de laatste korte pauze. De middenvelders en aanvallers hebben er al behoorlijk wat meters opzitten maar blijven voor de gelijkmaker gaan. Een hoekschop van Tygo beland weer op het hoofd van Naïl maar ditmaal gaat de bal over. Het gebrek aan wissels, we waren vandaag niet compleet als team, begint zijn tol bij Tygo, Naïl, Shayr en Ryan te eisen. Het wordt steeds lastiger om alles te belopen en het spel wordt weer slordiger. Als ook de verdediging er vaker wordt uitgelopen krijgt Kethel Spaland de nodige mogelijkheden en hoekschoppen. We overleven dit alles en ondanks dat de jongens op hun laatste tandvlees lopen blijven ze aandringen. Het levert Zwaluwen nog wat kansen en hoekschoppen op maar het zit Ryan, Shayr, Naïl en Tygo voorin niet mee, sterker nog; het doelpunt valt aan de andere kant. Na slordig en onnodig balverlies achterin kan een speler van Kethel Spaland zo naar het doel van Aden opstomen. Shayr probeert hem nog in te halen maar samen met Aden kan hij niet voorkomen dat het 4-2 wordt. Met nog een paar minuten te gaan proberen Ryan en Naïl met lange ballen nog voor gevaar te zorgen maar het mag niet baten. De eerste wedstrijd van het seizoen wordt met 4-2 verloren.

De eerste wedstrijd geeft een hoop stof tot nadenken. In de komende wedstrijden valt er genoeg te verbeteren (timen, niet onnodig risico nemen, communicatie en niet happen) al waren er zeker ook positieve puntjes te zien.