Welkom bij vvZwaluwen

V.V. Zwaluwen
Zwaluwenlaan 500
3136VH Vlaardingen
010-4749436
info@vvzwaluwen.nl

Postadres:
Postbus 6009
3130DA Vlaardingen

Adres

JO11-3; Beker seizoen afgesloten met winst

Vlaardingen, 12 oktober 2019 – Vandaag stond de 5e plaats op het spel. Bij winst op Rozenburg JO11-2 zou Zwaluwen eindigen op deze plaats, ten koste van Rozenburg. Door de overwinning van afgelopen week zat de stemming er goed in. Jay speelt vandaag voor het eerst mee en ook Pride is weer van de partij.

Het miezert bij het begin van de wedstrijd en helaas zal het ook niet meer droog worden. Dit mag echter de pret niet drukken en beide teams beginnen aan de wedstrijd. Zwaluwen weet een licht overwicht op te bouwen maar het is lastig om door de verdediging heen te komen. Bij Rozenburg staat een speler achterin die de ballen die in zijn buurt komen naar voren knalt in de hoop dat een teamgenoot hier iets mee kan. Pride, Mazin en Abdimajid laten zich echter niet verrassen. Jay speelt zijn eerste wedstrijd in het team en vormt samen met Ryan het middenveld. Jayden en Tygo spelen in de voorhoede. Een eerste waarschuwing van Zwaluwen komt van de voet van Ryan maar zijn poging gaat maar net voorlangs. Niet veel later vuurt Tygo een schot af op het doel van Rozenburg maar zijn schot wordt gestopt door de keeper. Dan ontsnappen we aan een achterstand. Een misser achterin levert een speler van Rozenburg een behoorlijk grote kans op. Gelukkig gaat de bal naast het doel. Het is een spannende wedstrijd met een misschien iets sterker Zwaluwen. We moeten wel blijven opletten omdat er steeds een speler van Rozenburg achter onze verdediging kruipt in de hoop dat een bal goed voor hem valt. Zwaluwen zet weer een aanval op. Via Pride gaat de bal naar Tygo en komt daarna voor het doel. Uiteindelijk komt de bal, helaas niet ideaal, voor de voeten van Ryan. Zijn poging gaat ruim over het doel. Jayden probeert het nog met een mooi schot richting de verre hoek. Jammer genoeg eindigt de bal op de lat. Inmiddels is het weer tijd voor een korte pauze. We bespreken de wedstrijd kort door en er wordt aangegeven dat vooral de passing en aannames beter moeten. Hosi komt in het veld voor Abdimajid. De eerste kans na de pauze is voor Rozenburg maar Aden weet eenvoudig te redden. Dan volgen er aantal kansen voor Zwaluwen. De grootste kans is voor Ryan. Waar we aan de kant het doelpunt al telden gaat zijn poging naast het doel. Ook Tygo (redding keeper) en Jayden (voorlangs) zijn dichtbij een doelpunt. Zwaluwen komt op een 1-0 voorsprong als Jayden de bal vanaf de rechterkant voor het doel weet te krijgen. Tygo staat vrij en rondt goed af. Rozenburg laat zich niet kennen en krijgt wederom een hele grote kans. Een voorzet vanaf de linkerkant komt recht voor het doel, de speler die de bal ontvangt heeft de hoek voor het uitkiezen maar tot opluchting bij ons (en ergernis bij de coach van Rozenburg) gaat de bal naast. Zwaluwen blijft vooral aanvallen. Ook Jay doet goed mee maar krijgt diverse keren behoorlijk wat schoppen te verwerken van tegenstanders. Hij lijkt zijn tegenstanders steeds te snel af te zijn. Na eerdere aanslagen te hebben ‘overleefd’ moet hij naar de kant omdat hij (tijdelijk) niet verder kan spelen. Abdimajid valt voor hem in. Rozenburg blijft gevaarlijk met de ruimte achter onze verdediging maar de vrije man wordt niet gevonden. Vaak komen er voorzetten vanaf rechts maar deze eindigen steeds in de veilige armen van Aden. Verdedigend geven Pride, Hosi en Mazin verder heel weinig weg. Vlak voor rust wordt de voorsprong verdubbelt. Een aanval met Ryan lijkt vast te lopen maar als Rozenburg uit wil verdedigen onderschept Ryan de bal en geeft hij een voorzet naar Tygo. Tygo weet op zijn beurt de keeper te passeren en voor de 2-0 te zorgen. Aangezien het weer niet meewerkt zoeken beide teams de kleedkamer op.

Onder het genot van limonade ontvangen de jongens nog wat aanwijzingen voor we weer het veld op gaan. Mazin heeft het veld verlaten voor Abdimajid. Al snel na rust krijgt Zwaluwen een eerste kans. Het schot van Pride gaat echter naast. Het spel van Rozenburg is niet verandert ten opzichte van de eerste helft. De verdediging knalt nog steeds de bal naar voren in de hoop dat deze goed aankomt en een aanvaller blijft loeren op de ruimte die er soms ligt achter onze verdedigers. Met een verzorgde aanval komt Rozenburg dicht bij een doelpunt. Een schot in de korte hoek wordt echter door Aden gestopt met zijn voeten. Pride heeft de bal rond het middenveld en ziet Jayden in de verte. Hij geeft een goede diepe bal in de loop van Jayden waardoor hij vrij voor de keeper wordt gezet. Helaas wordt de poging knap gered door de keeper van Rozenburg. Dit is het begin van een sterke fase van Zwaluwen. Jayden en Tygo zetten samen een aanval op, spelen met een één-tweetje een tegenstander uit waarna Jayden op doel schiet. De bal vliegt keurig over de keeper in het doel waardoor de stand op 3-0 komt. Niet veel later begint Pride aan een solo waarna hij, ondanks dat de coach van Rozenburg meerdere keren ‘laat hem niet schieten’ roept, een schot op doel kan wagen. De keeper duikt de goede hoek in maar kan niet voorkomen dat het 4-0 wordt. Met de 5-0 zit het niet tegen. Een schot van Pride komt tegen de lat maar gaat via de keeper alsnog in het doel. Rozenburg komt er in deze fase amper aan te pas en krijgt ook de 6-0 om hun oren. Een geblokt schot van Pride lijkt naast te gaan maar Tygo weet de bal voor het doel te krijgen. Ryan is alerter dan de verdedigers van Rozenburg en schiet van dichtbij hard raak. Kort voor de onderbreking heeft Jay nog een mooie actie in huis maar komt hij niet tot een schot. De laatste pauze is al weer aangebroken. Mazin maakt in plaats van Jay de tweede helft vol. Verdedigend is er niet veel werk waardoor Hosi, Mazin en Abdimajid ook aanvallender kunnen spelen. We willen alleen te graag scoren en vergeten situaties beter uit te spelen. Kansen zijn er genoeg. Na een goede aanval krijgen we een hoekschop. Als de hoekschop genomen is lijkt Rozenburg uit te kunnen verdedigen. De bal komt echter voor de voeten van Pride en via de keeper wordt het 7-0. Je kan de coach bijna horen denken ‘laat hem niet schieten’. Het geluk zit Jayden niet mee. Eerst gaat een schot naast en een volgende poging (na een prachtige pass van Pride) gaat op de paal. Na een pass van Pride lijkt Ryan op weg naar het doel van Rozenburg maar hij komt ongelukkig ten val. Er komt nog een doelpunt. Niet van Pride want die schiet over maar wel van Jayden. Als hij een uittrap van de keeper weet te onderscheppen is het voor hem een koud kunstje om de 8-0 in het net te schieten. Niet veel later is de wedstrijd afgelopen en worden de strafschoppen op een ander veld genomen.

Er moest gewonnen worden van Rozenburg om de 5e plaats over te nemen en dat heeft Zwaluwen gedaan. Zeker in de eerste fase van de tweede helft lieten de jongens goed voetbal zien. Gezien de eindstand lijkt het beker avontuur nu al afgelopen te zijn en is het voor nu wachten wat de competitie ons gaat brengen.

Wordt het een doelpunt of toch niet ?