Welkom bij vvZwaluwen

V.V. Zwaluwen
Zwaluwenlaan 500
3136VH Vlaardingen
010-4749436
info@vvzwaluwen.nl

Postadres:
Postbus 6009
3130DA Vlaardingen

Adres

JO10-3; Winst en een nat pak

Vlaardingen, 27 oktober 2018 – In een bewolkt decor ontving Zwaluwen JO10-3 hun tegenstander van vandaag, msv De Betrokken Spartaan JO10-2. Het zou een spannende wedstrijd gaan worden waarin we het niet droog zouden houden.

Als we in de ochtendschemering het veld opkomen lijkt het net alsof we tegen Sparta spelen en deels is dit ook waar. Het betreft de maatschappelijke vereniging van Sparta. Terug naar de wedstrijd. Vanaf de aftrap, waarin de Betrokken Spartaan met een speler minder begint (schijnt vaker te gebeuren), blijkt dat onze tegenstander beschikt over technisch vaardige spelers. Dit levert onze gasten een aantal mogelijkheden op maar verder dan een aantal schoten naast het doel of in het zijnet komt men niet. Het is Zwaluwen wat op een voorsprong komt. Wesley dribbelt na een hoekschop het veld in en als niemand van De Betrokken Spartaan goed oplet schiet hij de bal in de korte hoek in het doel; 1-0. Voetballend zijn de Spartanen beter, al laten we ons ook te makkelijk in de luren leggen door te snel te happen. Op zich hebben Tygo, Wesley, Jayden, Ryan, Naïl en Abdimajid de boel redelijk onder controle maar ze kunnen niet voorkomen dat de gelijkmaker toch valt. Als de bal vlak bij Aden komt gebruikt Jayden zijn lichaam goed om de bal af te schermen. Op de één of andere manier weet een tegenstander de bal toch te krijgen en in een poging de bal te spelen haakt Jayden zijn tegenstander. Gevolg is een penalty. De poging eindigt op de paal maar in de rebound is het toch raak. Gezien het spel verdiend maar wel jammer. Hierna blijft Sparta het gevaarlijkste maar nog steeds gaan de schoten naast ons doel of eindigen ze in het zijnet. Er wordt van bal gewissels omdat de bal waarmee we de wedstrijd begonnen te zacht is. Zwaluwen laat zich ook zien en krijgt nog een behoorlijke kans. Tygo en Wesley weten de bal niet langs de keeper te krijgen en Ryan schiet vervolgens nog voorlangs het doel van De Betrokken Spartaan. Met een 1-1 stand gaan we de korte pauze in. Lieke probeert de jongens duidelijk te maken dat ze niet te snel moeten happen. Zwaluwen begint goed aan het tweede deel van de eerste helft. Een schot van Wesley kan nog worden gestopt door de keeper maar Tygo is er heel snel bij om voor de 2-1 te zorgen. Aan de andere kant van het veld heeft Aden een goede reflex in huis op een schot en kan hij redding brengen. Toch wordt het weer gelijk als een uittrap van Aden onderschept kan worden. Aden weet het schot nog aan te raken maar het is te hard om tegen te kunnen houden waardoor het 2-2 komt te staan. Ondanks dat De Betrokken Spartaan met een mannetje minder speelt is hier in het veld niet veel van te merken. Het lukt ons niet om de man meer goed uit te spelen. Daarnaast zijn we in de duels te lief. Als het signaal voor de rust heeft geklonken zoeken beide teams de kleedkamer op.

Het weer blijft somber en ook aan het begin van de tweede helft hangen er ook figuurlijke donkere wolken boven Zwaluwen. De Betrokken Spartaan neemt voor het eerst in de wedstrijd de leiding en komt op 2-3 als we verdedigend niet goed ingrijpen. Hierna gaat Zwaluwen iets beter de duels aan en durven we meer druk op de bal te zetten. Een mooi voorbeeld hiervan is de gelijkmaker van Tygo. Hij weet de bal te onderscheppen waarna hij de keeper kansloos laat met een hard schot. Lang kunnen we niet van het doelpunt genieten aangezien we weer op achterstand komen. We lijken de bal goed te verdedigen maar maken op het laatste moment een verkeerde keuze. In plaats van de zijkant op te zoeken wordt de bal naar het midden uitverdedigd. Hier weet een Spartaan wel raad mee en zorgt voor de 3-4. Hierna is er een donder te horen en een bliksemflits te zien. Gelukkig kunnen we door al begint het nu wel meer te regenen. Het weer brengt onze jongens niet van de wijs, sterker nog; ze komen weer op gelijke hoogte. Een diagonale pass van Ryan komt bij Tygo terecht en hij weet de bal bij Wesley te krijgen. De bal ligt niet ideaal voor Wesley maar toch weet hij raak te schieten en voor de 4-4 te zorgen. De Betrokken Spartaan blijft voetballend beter en de spelers laten mooie acties en combinatievoetbal zien al lijkt het beste er langzaam af te gaan. Daarnaast hebben Abdimajid, Naïl en Jayden zich verdedigend goed in de wedstrijd geknokt en weten Wesley, Tygo en Ryan nu meer druk te zetten en de bal beter te veroveren. Nog steeds gaan de meeste schoten van onze gasten over en naast maar daarnaast hebben we met Aden een betrouwbare keeper die zich niet laat passeren. Jayden mag een intrap dicht bij het doel van De Betrokken Spartaan nemen. Hij kan ongehinderd het veld in dribbelen en zo richting het doel gaan. Misschien is hij zelf ook verbaasd dat het zo makkelijk gaat maar zonder echte tegenstand mag hij de bal in het doel schieten; 5-4. Niet veel later wordt de voorsprong uitgebreid. Een mooie aanval wordt door Jayden en Wesley opgezet. Vanaf rechts wordt de bal naar links verplaatst waar Tygo met een mooie uithaal voor de 6-4 zorgt. Tijd voor de laatste korte pauze. We spelen een stuk beter maar brengen het te snel happen nog even onder de aandacht met een praktijk voorbeeld J. Na de hervatting is het gestopt met zachtjes regenen en komt het met bakken uit de lucht. Als je denkt dat de wedstrijd gespeeld is wordt het toch weer spannend. Wanneer een speler van De Betrokken Spartaan met een mooie solo ons team uit elkaar speelt en scoort wordt het 6-5. De Betrokken Spartaan zet weer aan maar kan het Aden niet lastig maken. De wedstrijd lijkt in 6-5 te gaan eindigen maar vlak voor tijd volgt er nog een doelpunt. Bij een aanval van Zwaluwen stuitert de bal in de handen van de keeper. Ryan staat dicht bij hem als de bal wordt losgelaten. Ryan zet zijn voet tegen de bal en deze rolt langzaam naar de doellijn. De keeper rent terug en tikt de bal weg. Helaas voor hem gebeurd dit achter de lijn waardoor de eindstand op 7-5 wordt bepaald. Vanwege de regen worden er geen strafschoppen genomen.

Ondanks een man meer hadden we onze handen vol aan (een goed voetballend) De Betrokken Spartaan. Als team hebben we geknokt en als team hebben we gewonnen. Een mooi resultaat in minder mooi weer. Volgende week wacht weer een wedstrijd en hopelijk zijn de weergoden ons dan beter gezind.

Drukte voor het doel van Aden