Welkom bij vvZwaluwen

V.V. Zwaluwen
Zwaluwenlaan 500
3136VH Vlaardingen
010-4749436
info@vvzwaluwen.nl

Postadres:
Postbus 6009
3130DA Vlaardingen

Adres

JO10-3: Verlies in laatste wedstrijd van 2018

Vlaardingen, 8 december 2018 – Het is nog schemerig, de wind waait en het regent. Kortom, prettige omstandigheden om langs te lijn te staan voor de wedstrijd tussen Zwaluwen JO10-3 en CWO JO10-2. Waar het weer het af laat weten zorgen de beide teams voor een leuke en spannende wedstrijd.

Voordat we verder gaan met de wedstrijd van vandaag, eerst een terugblik naar vorige week. Onze jongens speelden toen uit tegen Excelsior Maassluis JO10-3. Er is geen verslag maar de uitslag mag niet ontbreken. In Maassluis werd helaas met 8-2 verloren. Terug naar vandaag. Tijdens de warming-up begon het flink te regenen en gezien de weersvoorspellingen voorspelde dit weinig goeds. Gezien het weer spelen beide teams met zeven spelers. Als de wedstrijd eenmaal is begonnen is het (gelukkig) minder hard gaan regenen maar is de wind voor beide teams nog wel een tegenstander om rekening mee te houden. CWO voetbalt wat makkelijker maar wordt niet echt gevaarlijk. Ondanks dat het van Zwaluwen kant erg onrustig is komen we op voorsprong. Naïl mag een hoekschop nemen en speelt de bal naar de vrijstaande Jayden. Met een goed schot laat hij de keeper kansloos; 1-0. CWO heeft in de eerste helft de wind tegen en dat is, zeker bij hoge ballen, goed te merken. Ondanks dat we de wind mee hebben maken we hier (te) weinig gebruik van. We lijken er meer last van te hebben. Zo zijn de passes vaak te hard waardoor we niet lekker in ons spel komen. Toch komen we op een 2-0 voorsprong. Door goed druk te zetten weet Tygo de bal te veroveren en met een schot wordt de keeper kansloos gelaten. Tot dan toe is er weinig aan de hand. CWO wordt, mede door de wind, niet heel gevaarlijk en zo hebben Wesley, Tygo, Naïl, Bawer, Ryan, Aden, Abdimajid, Mazin en Jayden alles onder controle. Toch lopen we tegen een tegentreffer aan als de spelers CWO door weten te zetten en zo de 2-1 binnen kunnen schieten. Hierna komen we even onder druk te staan. Inmiddels is het tijd voor een korte pauze. Zwaluwen begint goed aan de hervatting en krijgt via Tygo een kans. Helaas gaat de bal net naast. Ook CWO krijgt een kans maar de invloed van de wind is te merken. Het schot gaat richting de verre hoek maar draait door wind weg van het doel en haalt zelfs de achterlijn niet. Ondanks dat we te gehaast spelen in balbezit gaat het verder niet onaardig. Op het middenveld maken Naïl, Bawer en Ryan hun meters en weten ze passes te onderscheppen. Achterin geven Jayden en Mazin weinig weg. Het meest in deze fase valt Abdimajid op. Heel vaak zit hij er verdedigend goed tussen waardoor CWO geen kansen krijgt. We zitten in een fase waarin we wel de kansen krijgen maar het geluk een beetje missen. Zo gaat een schot Wesley op de paal en mikt Bawer voorlangs. Waar je aan de 3-1 zit te denken, weet CWO gelijk te maken. Aden weet tot twee keer toe redding te brengen maar bij een derde poging gaat de bal buiten zijn bereik in de verre hoek; 2-2. Er volgen nog meer kansen voor onze jongens maar weer laat het geluk ons in de steek. Na een mooie actie van Jayden van de linkerkant weet de keeper van CWO de bal met zijn voet te stoppen. Niet lang daarna gaat een schot van Tygo via een CWO been net langs de verkeerde kant van de paal. De daaruit volgende hoekschop levert ons niets op. In plaats van 3-2 wordt het 2-3 na een snelle counter van CWO. Oog in oog met Aden blijft een speler van CWO heel kalm en rond eenvoudig af. Met een kleine achterstand gaan we de rust in.

Aan de kant van CWO is er in de tweede helft een andere keeper te zien. De eerste kans in de tweede helft is voor Zwaluwen. Na een intrap weet Jayden met een goede pass Ryan te bereiken. Ryan krijgt zijn voet tegen de bal maar deze gaat net naast het doel van CWO. In de tweede helft hebben wij de wind tegen en dit helpt ons niet. Er is nog steeds weinig rust in ons spel. We schieten van te grote afstand op het doel en dat heeft met deze wind weinig zin. Aden maakt een aantal belangrijke reddingen waaronder uit een hoekschop als hij de bal met zijn vingertoppen weet te verlengen. Na een overtreding mag Ryan een vrije trap nemen. De afstand is best groot maar hij waagt een poging. Het schot is niet onaardig maar gaat net langs, opnieuw, de verkeerde kant van de paal. De wedstrijd gaat op en neer en beide teams krijgen wat kleine mogelijkheden. Vlak voor de laatste korte pauze komen we goed weg. De bal blijft na een hoekschop vlakbij ons doel hangen, wordt van de lijn gehaald, blijft weer hangen en uiteindelijk kan Naïl de bal wegwerken. Tijdens de laatste pauze blijkt het coachen erg lastig aangezien er niet geluisterd wordt en iedereen in de spits wil spelen. Gelukkig wordt dit opgelost als de wedstrijd wordt hervat. Na een pass van Naïl in de diepte lijkt Ryan op weg naar het doel van CWO maar wordt hij vakkundig onderuit gehaald. We krijgen een vrije trap op een mooie plek. Helaas neemt Ryan de vrije trap te snel (de muur stond te dichtbij) waardoor dit geen kans oplevert. Dat het hard blijft waaien blijkt als het doel tot tweemaal toe naar achteren wordt geblazen. Wat spel betreft lijkt Zwaluwen beter in de wedstrijd te zitten maar echte kansen krijgen we niet. Aan de zijlijn heb je wel het gevoel dat de gelijkmaker er nog in zit en dat verdienen Bawer, Abdimajid, Jayden, Mazin, Ryan, Wesley, Aden, Tygo en Naïl ook. CWO besluit echter anders. Waar we bij een intrap steeds een man kort op de bal hadden staan doen we dit één keer niet. De speler van CWO geeft een kort tikje en haalt uit. Gedragen door wind zoeft de bal de verre hoek in. Aden kan alleen naar de bal kijken als de bal tegen de touwen komt; 2-4 Zwaluwen laat zich niet uit het veld slaan. Jayden neemt een intrap, passt naar Wesley en krijgt de bal terug. Jayden raakt de bal heerlijk en schiet de bal met een prachtige curve in de verre hoek. De stand komt op 3-4 en de spanning is weer terug ! De tijd dringt maar er is misschien nog wat mogelijk. Een uittrap van Aden stuitert door richting het doel van CWO. De keepster is niet groot en Jayden probeert bij de bal te komen. Hij komt net te kort waarna de bal veilig in de armen van keepster komt. Kort daarna is de wedstrijd afgelopen. Op een ander deel van het veld worden de strafschoppen genomen en daar is Aden bijna niet te passeren en weten onze jongens de nodige doelpunten te maken.

Helaas wordt de laatste wedstrijd van 2018 verloren maar mogen we heel tevreden zijn over de gespeelde wedstrijden. In de competitie wisten we zeven wedstrijden te winnen terwijl er vier keer werd verloren. Voor nu fijne feestdagen en op naar 2019 !