Welkom bij vvZwaluwen

V.V. Zwaluwen
Zwaluwenlaan 500
3136VH Vlaardingen
010-4749436
info@vvzwaluwen.nl

Postadres:
Postbus 6009
3130DA Vlaardingen

Adres

JO10-3; Spanning, terugknokken en geluk

Schiedam, 13 april 2019
Na een aantal weken in Vlaardingen te hebben gespeeld, moesten we vandaag buiten de stadsgrenzen voetballen. Echt ver hoefden we niet te reizen aangezien het Schiedamse Hermes DVS JO10-1 de tegenstander was van Zwaluwen JO10-3.

Hermes DVS begint een stuk feller dan Zwaluwen en dit levert Aden in het begin van de wedstrijd gelijk al een hoop werk op. Doordat de Schiedammers beter en scherper zijn dan ons komen we niet aan voetballen toe en moeten we vooral verdedigen. In de beginfase krijgt Hermes DVS meerdere hoekschoppen en deze komen steeds gevaarlijk voor het doel maar gelukkig lopen we geen schade op. Als een speler van Hermes DVS een schotkans krijgt gaat deze naast het doel. Eindelijk kan Zwaluwen iets terug doen. Een goed geplaatste lange bal van Aden komt bij Ryan terecht. Hij gaat op het doel af. Het schot wat volgt gaat recht op de keeper af waardoor het redelijk makkelijk gestopt kan worden. Wat eerder al in de lucht hing gebeurd alsnog. Een aanval van Hermes DVS via de rechterkant levert een voorzet op. De bal kan niet worden verdedigd en bij de tweede paal zorgt een speler voor de verdiende 1-0. Zwaluwen lijkt nog niet helemaal wakker en is vooral verdedigend niet fel genoeg. De 2-0 is daar een goed voorbeeld van als een speler van Hermes DVS ongehinderd aan kan vallen en een schot op doel kan wagen. Aden heeft dan al een hoop gered maar op dit schot heeft hij geen antwoord. Mazin, Ryan, Tygo, Jayden, Wesley, Abimajid en Bawar weten zich enigszins te herpakken en dit levert Ryan een kans op. De keeper weet het schot, ten koste van een hoekschop te stoppen. De hoekschop levert niets op maar we krijgen wel een intrap. De eerste poging van Wesley gaat tegen een speler aan maar de tweede poging komt wel voor het doel. De keeper van Hermes DVS lijkt de bal te kunnen vangen maar een verdediger besluit anders. Hij zet zijn hoofd tegen de bal en kopt in eigen doel; 2-1. Kort daarna zorgt Aden er met een redding voor dat de achterstand niet groter wordt. Ondanks het doelpunt blijft het spel van Zwaluwen onrustig en slordig. De korte pauze komt op het juiste moment. De eerste grote kans na de pauze is voor Hermes DVS maar Aden brengt knap redding in een één tegen één situatie. Langzaam maar zeker gaat Zwaluwen beter voetballen. Verdedigend komen Bawar, Mazin en Abdimajid steeds voor hun man waardoor ballen sneller worden verovert en we aan aanvallen kunnen denken maar wil het afwerken niet lukken. Een kans van Jayden gaat voorlangs en nadat Tygo en Ryan zich door de verdediging van Hermes DVS heen tikken gaat een volgende kans van Jayden ook voorlangs. Tygo probeert de keeper te passeren maar deze weet de bal met zijn voet net naast de paal te tikken. Wesley neemt de hoekschop en slingert de bal voor het doel. De keeper probeert de bal te vangen maar tikt de bal in zijn eigen doel en zo staat het weer gelijk. Het spel golft nu meer heen en weer en beide teams krijgen hun kansen. Aden is alert als Hermes DVS dreigend lijkt te worden, Jayden zet gevaarlijk voor maar Tygo kan er net niet bij, Hermes DVS krijgt een grote kans maar schiet ruim over het doel en als laatste gaat een schot van Jayden net voorlangs het doel nadat de bal door Tygo werd veroverd. Met een 2-2 ruststand wordt de kleedkamer opgezocht.

Zwaluwen komt goed uit de kleedkamer en al snel krijgen we de eerste kans van de tweede helft. Een pass van Aden komt via Jayden bij Tygo terecht maar de keeper van Hermes DVS heeft een antwoord op zijn poging. Opnieuw een aanval van Zwaluwen. Tygo heeft de bal aan de rechterkant, gaat naar binnen en schiet met links langs de keeper in de verre hoek. We scoren nu voor het eerst zelf maar staan wel met 2-3 voor ! Hermes DVS geeft niet op en krijgt een mogelijkheid. Het schot wat volgt gaat echter ruim naast. Bij een volgende poging is het wel raak als Aden kansloos is op een schot van afstand. Zo wordt het weer gelijk. Zwaluwen is dicht bij een nieuwe voorsprong als Tygo een hoekschop neemt. Jayden schiet de bal echter naast. Dan weer de beurt aan Hermes DVS. Als we niet goed verdedigen komt een speler van het thuisteam dicht bij ons doel. Redelijk ongehinderd kan hij aanleggen voor een schot en uiteindelijk voor de 4-3 zorgen. Kort daarna krijgt Wesley een schietkans maar schiet hij te gehaast ruim over het doel. Het wordt er voor Zwaluwen niet beter op als Hermes DVS met een goede aanval door onze verdediging heen snijdt en hun voorsprong uitbreidt naar 5-3. Heel even lijken onze het jongens het kwijt te zijn maar op het juiste moment komen we terug in de wedstrijd. Tygo, Ryan en Wesley zetten een aanval op. Even lijkt het bij Ryan vast te lopen maar toch weet hij de bal bij Wesley te krijgen. Wesley kan aanleggen en schiet de 5-4 tegen de touwen. Niet veel later krijgt Wesley nog een schietkans maar het schot gaat opnieuw ruim over het doel. Aden heeft een goede redding in huis op een poging van Hermes DVS. De rebound wordt vervolgens over geschoten. Bij een goede aanval van Hermes DVS lijkt een schot buiten het bereik van Aden in de verre hoek te verdwijnen maar tot onze opluchting eindigt de bal op de paal. Als de bal weer in het veld komt weten we uit te verdedigen. Door de spanning vergeet je de tijd aangezien het alweer tijd is voor de laatste korte pauze. Het zit Jayden vandaag niet mee. Zijn poging lijkt in het doel te verdwijnen maar met man en macht slagen de spelers van Hermes DVS er in om de bal van de lijn te halen. Opnieuw een kans voor Zwaluwen maar de keeper redt. Als de bal voor de voeten van Abdimajid komt volgt er een hard schot maar suist de bal over het doel. Tygo mag een hoekschop nemen. De bal komt voor het doel, blijft hangen waarna een verdediger zijn voet tegen de bal zet. De bal gaat echter, voor een derde keer, het eigen doel in waardoor de stand op 5-5 komt. Niet veel later komt Zwaluwen op voorsprong. Ryan passt naar Tygo en Tygo waagt een schot op het doel. De keeper krijgt zijn vingertoppen tegen de bal maar kan niet voorkomen dat de bal over de doellijn gaat; 5-6. Het spel blijft op een neer golven en beide teams krijgen kansen. Bij een aanval van Hermes DVS komt Aden moedig uit zijn doel en komt in botsing met een speler van de Schiedammers. Na een korte onderbreking kunnen beide spelers gelukkig weer verder. Zowel Hermes DVS als Zwaluwen hanteert in de laatste fase vooral de lange bal waardoor het voetbal er niet beter op wordt. De spanning vergoed echter veel. Als het laatste fluitsignaal klinkt heeft Zwaluwen een zwaar bevochten overwinning binnen weten te slepen. Mede doordat Aden niet te passeren is bij de strafschoppen weet Zwaluwen, ondanks meerdere pogingen op de paal, ook deze winnend af te sluiten.

Over het aantal eigen doelpunten mogen we vandaag niet klagen. Afgezien daarvan hebben Bawar, Jayden, Aden, Wesley, Ryan, Abdimajid Tygo en Mazin een knappe prestatie geleverd. Tot twee keer toe werd een achterstand weggewerkt en werd er zelfs nog gewonnen van een team waarvan we voor de winterstop nog verloren. Nu een welverdiende vakantie van twee weken !