Welkom bij vvZwaluwen

V.V. Zwaluwen
Zwaluwenlaan 500
3136VH Vlaardingen
010-4749436
info@vvzwaluwen.nl

Postadres:
Postbus 6009
3130DA Vlaardingen

Adres

JO10-3; Moeizaam naar winst

Maasland, 13 oktober 2018
Voor het eerst na zes (!) wedstrijden speelde Zwaluwen JO10-3 een wedstrijd buiten Vlaardingen. In Maasland was MVV’27 JO10-2G de tegenstander. Waren onze jongens hersteld van het verlies van vorige week ?

Als de wedstrijd is begonnen krijgt Zwaluwen al snel een licht overwicht, al wil dat niet zeggen dat we goed spelen. Beide teams verliezen vaak de bal maar bij is ons is dat net iets minder. We krijgen wat kleine kansjes maar vinden de keepster van MVV’27 steeds op ons pad. Verdedigend hebben Jayden en Abdimajid alles onder controle waardoor er voor Aden weinig te doen is. Zwaluwen komt op 0-1 als een schot van Ryan eerst nog gestopt kan worden maar de rebound door Naïl hoog in het doel wordt geschoten. Ryan, Naïl en Tygo werken hard en krijgen wat kansen maar de keepster blijkt een sta in de weg. Het eerste deel van de eerste helft kenmerkt zich vooral door het slordige spel aan beide kanten. Aden krijgt weinig te doen maar we krijgen wel een waarschuwing als een schot van een speler van MVV’27 in het zijnet eindigt. Tijd voor een korte pauze. Met Wesley in het team gaan we het tweede deel van de eerste helft in. Een grote kans volgt voor MVV’27 maar Aden keept attent. Hij komt zijn doel uit en kan redding brengen. Hierna is het weer de beurt aan Zwaluwen. De keepster heeft geen antwoord op een schot van Wesley.

De bal glipt langs haar handen en zo komen we op een 0-2 voorsprong. Niet veel later komen we op 0-3. Tygo, Jayden en Naïl weten al passend de spelers van MVV’27 uit te spelen en krijgen de bal bij Wesley. Met een boogbal wordt een fraaie aanval beloond met een even fraai doelpunt. Niets aan de hand zou je zeggen.

Een duel op het middenveld tussen Ryan en twee spelers van MVV’27 levert wat pijntjes op maar na wat handen schudden kunnen we weer verder. Mazin is ook in het veld gekomen en verdedigend gaat alles nog goed. Hier komt verandering in als bij een onschuldig lijkende aanval Aden de bal eerst kan redden maar onze eigen verdediging de bal langs onze keeper tikt. Een speler van MVV’27 kan de bal oppikken en deze eenvoudig in het lege doel tikken; 1-3. Een gewaarschuwd team telt voor twee zou je zeggen … We maken het onszelf nog lastiger als een vergelijkbare situatie de stand nog spannender maakt. Opnieuw tikt een verdediger de bal langs Aden en opnieuw kan een speler van MVV’27 de bal in het lege doel schuiven. Zo ga je van 0-3 naar 2-3. We krijgen nog twee behoorlijke kansen. Een hoekschop van Wesley komt terecht bij een geheel vrijstaande Tygo maar zijn schot gaat over. Ryan weet met een pass Tygo te bereiken maar dit schot gaat naast het doel van MVV’27. Tijd voor de rust en limonade.

Nadat de limonade (met extra vruchtvlees) is opgedronken begint Zwaluwen niet zo goed aan de tweede helft. Bij MVV’27 is er een nieuwe speler in het veld gekomen en van hem zullen we aardig wat last gaan krijgen. Eerst schiet hij de bal nog voorlangs het doel. Bij een tweede poging gaat deze nog maar net over. Als we de bal achterin verliezen krijgt hij een derde poging en nu is Aden wel kansloos; 3-3. Waar we eerst comfortabel voor stonden moeten Wesley, Tygo, Abdimajid, Mazin, Ryan, Aden, Jayden en Naïl flink aan de bak. MVV’27 is nu sterker en met enig kunst en vliegwerk weten we een achterstand te voorkomen. Ook de daaruit volgende hoekschoppen leveren geen doelpunten op. Als de Maaslandse storm wat is gaan liggen komt Zwaluwen er weer vaker uit maar steeds staat de keepster ons in de weg. Gelukkig weet Wesley haar te passeren met een hard schot vanaf de zijkant in de verre hoek. Zwaluwen komt weer opnieuw op voorsprong. Kort daarna ontsnappen we aan de gelijkmaker. Naïl is nog dicht bij een doelpunt. Na een voorzet van Wesley schiet hij de bal net naast de eerste paal. Het is nu een wedstrijd die meer op en neer gaat. Als Tygo en Ryan de bal aan de zijkant hebben weet Ryan de bal mee te nemen en tussen een aantal verdedigers op doel te schieten. Het schot draait met een lichte curve in de verre hoek en zo wordt het 3-5. We gaan de laatste korte pauze in met een marge van twee doelpunten voorsprong. Als de wedstrijd weer wordt hervat komt Zwaluwen goed voor de dag maar de keepster is niet te passeren. Jayden heeft pech als een mooi schot, buiten bereik van de keepster, op de binnenkant van de paal terecht komt, naar de andere paal rolt en de bal op de lijn gepakt kan worden. We lijken op 3-6 te komen als een schot van Ryan gered kan worden, de eerste poging van Jayden ook maar zijn tweede poging via de lat tegen de meegelopen Naïl komt en zo het doel in gaat. Helaas gaat de bal via de arm van Naïl over de doellijn waardoor het doelpunt wordt afgekeurd. De schrijver van het stuk is nog bezig met notities als de 4-5 valt. Als er goed geluisterd wordt naar de aanwezige toeschouwers, zag onze verdediging er niet goed uit. Mazin en Abdjimajid hebben hun handen vol aan de eerder genoemde speler. Een voorzet van hem komt terecht bij een aanvaller van MVV’27. Hij staat volledig vrij voor Aden maar schiet de bal, gelukkig, ruim naast ons doel. Wat een kans. De timing bij hoge ballen laat nog wel eens te wensen over aan onze kant en zo kan diezelfde aanvaller weer vrij opduiken voor Aden maar onze doelman brengt redding. Zo blijft het spannend ! Niet ver voor tijd weet Wesley, met enig geluk, de bal bij Tygo te krijgen. Hij gaat op het doel van MVV’27 af, de keepster komt uit haar doel en wat volgt is een flinke botsing met veel pijn bij de keepster. Na een korte behandeling en een sportief handje van Tygo kan de keepster (met een terecht applaus vanaf de zijkant) de wedstrijd hervatten. Niet veel later klinkt het laatste fluitsignaal en is de wedstrijd afgelopen. Bij de afsluitende strafschoppen schieten veel spelers de bal door het midden. Gelukkig weten een aantal van onze jongens het net te vinden en houdt Aden, altijd leuk om te vermelden, zijn doel schoon !

Onze jongens wisten uiteindelijk te winnen maar maakten het zichzelf heel erg moeilijk. Verdedigend stond het vandaag minder dan normaal en wat onderlinge communicatie betreft kan het een stuk beter. Volgende week krijgen we hiervoor weer een nieuwe kans met een wedstrijd voor de beker.

Ook een ‘extra speler’ van MVV’27 kon Zwaluwen niet van winst afhouden