Welkom bij vvZwaluwen

V.V. Zwaluwen
Zwaluwenlaan 500
3136VH Vlaardingen
010-4749436
info@vvzwaluwen.nl

Postadres:
Postbus 6009
3130DA Vlaardingen

Adres

JO10-3; Makkelijker dan gedacht

Vlaardingen, 23 maart 2019 – In het Nieuwelantpark kwam Zwaluwen JO10-3 een inmiddels bekende tegenstander tegen: CWO JO10-2. Beide teams zijn vaak aan elkaar gewaagd met spannende wedstrijden tot gevolg. Hoe ging het vandaag ?

Omdat beide teams voldoende spelers hebben wordt er besloten om 7 tegen 7 te gaan spelen. Als de wedstrijd is begonnen krijgt Zwaluwen de eerste kans. Het levert ons echter geen doelpunt op. Aan de andere kant is het wel raak. Een ongevaarlijk lijkend schot treft doel als Aden zich verkijkt. Waar onze keeper denkt dat de bal naast gaat, verdwijnt deze in het doel. 1-0 voor CWO. Onze jongens laten zich niet uit het veld slaan en proberen met verzorgd voetbal de aanval te zoeken. Ryan krijgt een pass van Jayden maar mist het doel, de keepster van CWO weet nog een schot te stoppen en een schot van Wesley gaat over. Bij een volgende aanval van Zwaluwen is het dan wel raak. Een pass van Jayden komt voor de voeten van Ryan. Hij haalt uit en scoort; 1-1. Niet veel later komt Zwaluwen op voorsprong als de keepster een schot van Wesley niet vast kan houden en de bal in het doel rolt. Dan is het weer de beurt aan CWO. Na een mooie individuele actie gaat het schot voorlangs ons doel. Helaas kunnen we de voorsprong niet vasthouden. Na een aanval van CWO blijft de bal hangen rond het middenveld. Zwaluwen staat naar de bal de kijken maar de spelers grijpen niet in. Een speler van CWO ruikt zijn kans, schiet en maakt de 2-2. Tygo, Wesley, Bawar, Jayden, Abdimajid, Mazin en Ryan raken niet van slag en pakken de draad weer op. Een goede aanval levert Ryan een grote kans op maar zijn schot gaat naast het doel. Opnieuw krijgt Ryan een kans maar zijn schot wordt gestopt. De bal komt echter voor de voeten van Tygo en met een mooie boogbal zorgt hij voor de 2-3. Ook CWO krijgt kansen maar Aden is goed herstelt van het begin en maakt diverse reddingen. Zwaluwen gaat door met scoren. Na een pass van Tygo weet Wesley de 2-4 binnen te schieten. Waar de wedstrijd redelijk onrustig begon aan beide kanten laten zowel CWO als Zwaluwen leuk voetbal zien met goede aanvallen. Vlak voor de korte pauze weet de keepster van CWO nog redding te brengen op een schot. CWO komt na de korte pauze goed uit de startblokken en dwingt Aden tot het maken van een knappe redding. Met een duik tikt hij de bal uit de hoek. De daaruit volgende hoekschop gaat net voorlangs het doel. Zwaluwen weet de voorsprong uit te breiden als Wesley (na een pass van Tygo) de 2-5 tegen de touwen schiet. Bijna wordt de voorsprong nog groter als een ongevaarlijk lijkend schot onder de keepster van CWO doorgaat en maar net naast het doel gaat. Met enig geluk wordt het alsnog 2-6. Na een schot van Wesley zet een speler van CWO zijn hoofd tegen de bal. Het schot wordt dermate van richting verandert dat de keepster de bal, volgens de scheidsrechter, net achter de lijn stopt. Het spel wordt er in deze periode niet beter op. Van beide kanten is het een beetje onrustig. CWO en Zwaluwen krijgen de nodige hoekschoppen maar kansen komen er niet meer uit. De spelers zoeken de kleedkamers op als we de rust in gaan met een 2-6 stand.

CWO begint fel aan de tweede helft en krijgt de eerste kans. Het is echter Zwaluwen wat weet te scoren. De eerste de beste kans die we krijgen wordt door Jayden gepromoveerd tot doelpunt; 2-7. Daarna komt CWO beter in de wedstrijd en spelen wij juist een stuk slordiger. Als we vrolijk staan toe te kijken schiet een speler van CWO op de lat. De waarschuwing is niet aan Zwaluwen besteed want niet veel later wordt het 3-7. Bij CWO is er in de tweede helft een andere keeper te zien. Vanuit een moeilijke hoek schiet de ‘keepster van de eerste helft’ via Aden raak. Verdedigend ziet het er bij ons een stuk minder uit. We letten niet op vrijstaande spelers en happen te snel. Een volgende kans van CWO gaat net voorlangs ons doel. Niet alleen bij ons is de organisatie wat minder. Ook bij CWO ziet het er verdedigend wat minder uit. Als de bal bij Aden komt geeft hij een lange bal naar Jayden. Jayden neemt aan, schiet en scoort de 3-8. Bij CWO dacht men recht te hebben op een hoekschop en beklaagd zich hierover bij de scheidsrechter. Hierna weet Aden redding te brengen in een één tegen één duel met de ‘keepster van de eerste helft’. Het wordt 3-9 als Jayden doeltreffend uithaalt na een pass van Tygo. Inmiddels heeft Zwaluwen het heft flink in handen genomen en gaat makkelijker voetballen. Een pass van Jayden komt bij Tygo. Tygo maakt een mooie beweging en rondt vervolgens af; 3-10. Aan de andere kant gaat een schot van CWO naast. Een goede aanval van Zwaluwen loopt via Wesley en Tygo naar uiteindelijk Jayden maar het schot wat volgt gaat recht op de keeper af. Wesley zorgt met een geweldige pegel hoog in het doel voor de 3-11. Bij CWO komt er weer een andere speler op doel te staan. Vlak voor de laatste korte pauze gaat een schot van CWO nog naast ons doel. Mede gesteund door de grote voorsprong lukt bijna alles bij Zwaluwen. Het middenveld is in onze handen en Abdimajid en Mazin zijn weer het betrouwbare slot op de deur. De kansen (en doelpunten) volgen elkaar nu snel op. Mazin geeft een lange bal naar Jayden waarna Jayden voor de 3-12 zorgt. Na een pass van Aden neemt Jayden de bal, maakt een korte beweging en schiet de 3-13 in het net. Jayden en Tygo spelen de verdediging uit waarna Jayden de bal langs de keeper tikt en Tygo de 3-14 in het lege doel schuift. Bij CWO is er van verdedigen bijna geen sprake meer. We lopen regelmatig met 3 of 4 spelers door de verdediging heen en het is wachten op meer doelpunten. Met een schot van afstand zorgt Wesley voor de 3-15. Krijgt CWO dan geen kansen meer ? jawel maar Aden brengt redding of we staan als team goed te verdedigen. Voorin gunnen de spelers elkaar de bal (en het doelpunt) en dat is mooi om te zien. Tygo passt naar Ryan maar zijn schot gaat naast. Wesley geeft een diepe bal richting Jayden waarna Jayden de bal klaar legt. Tygo staat te wachten en schiet de bal in het doel waarmee de stand op 3-16 komt. Een combinatie tussen Tygo en Ryan leidt tot een schot van Ryan. De keeper is kansloos; 3-17. Tygo zorgt, na een pass van Jayden, met een schot hoog in het doel voor de 3-18. Ryan mist een kans waarna de bal bij Wesley komt. Zijn inzet wordt door de keeper gestopt maar Tygo weet de bal alsnog binnen te schieten; 3-19. CWO krijgt nog een kans maar het is Aden die redding weet te brengen. Als de bal los komt zit Abdimajid er weer goed tussen en wordt er uitverdedigd. De laatste (grote) kans is voor Wesley maar zijn schot gaat over. Bij de afsluitende strafschoppen is Aden niet te passeren en weten onze jongens er een aantal in het doel te schieten.

Met de vorige wedstrijden tegen CWO in het achterhoofd gingen we uit van een lastige wedstrijd. Deze uitslag hadden we zeker niet verwacht maar geeft wel aan dat de jongens gegroeid zijn als team. Er wordt nu beter en meer naar elkaar gepasst, onderling wordt er beter gecoacht, verdedigend ziet het er goed uit en we gunnen elkaar de bal. Op naar de volgende wedstrijd !