Welkom bij vvZwaluwen

V.V. Zwaluwen
Zwaluwenlaan 500
3136VH Vlaardingen
010-4749436
info@vvzwaluwen.nl

Postadres:
Postbus 6009
3130DA Vlaardingen

Adres

Goed spelend Zwaluwen JO11-3 wint ruim

Vlaardingen, 5 oktober 2019 – Na een aantal weken verliezen werd het weer hoog tijd voor een overwinning. Victoria’04 JO11-4 moest er aan geloven. Vanwege een tekort aan spelers deden Pride en Mohamed vandaag met ons mee en zij wisten het team naar grote hoogte te stuwen.

Zwaluwen begint goed aan de wedstrijd en zet vanaf de eerste minuut Victoria’04 gelijk onder druk. Goed combinerend komen er al snel wat kleine kansjes maar pogingen van Pride, Tygo, Jayden en Mohamed weten het doel nog niet te raken. Ook Ryan is dichtbij een doelpunt maar zijn inzet wordt gestopt door de keeper. De 0-1 hangt nadrukkelijk in de lucht en die volgt dan ook. Jayden onderschept een bal en schiet vervolgens eenvoudig raak. De spelers van Victoria’04 worden goed vastgezet. Jayden en Tygo zetten samen met de middenvelders Ryan en Mohamed druk op de achterste spelers terwijl onze verdedigers Agit, Abdimajid en Pride de voorste spelers in de gaten houden. Voor de keeper van Victoria’04 is het niet eenvoudig om de bal kwijt te kunnen en levert dan ook regelmatig de bal in. Ook het veldspel van Zwaluwen is vandaag meer dan goed verzorgt, alleen willen de kansen die we zeker krijgen er nog niet in. Een schot van Pride gaat naast en een goede diepe bal van Mohamed op Ryan levert slechts een corner op. Victoria’04 komt er amper uit en het spel speelt zich dan ook vooral op hun helft af waardoor de ruimtes klein zijn. Toch slaagt Mohamed er in om Ryan dichtbij het doel aan te spelen. Ryan neemt aan en schiet in de draai de bal door de benen van de keeper; 0-2. Verdedigend kennen Pride, Abdimajid en Agit weinig tot geen problemen. Aden zal het vast niet warm hebben aangezien hij niets te doen krijgt. Tijd voor een korte pauze. Er valt weinig aan te merken op het spel. Het enige wat er gezegd kan worden is dat de jongens een heel goede wedstrijd aan het spelen zijn. Als de wedstrijd weer verder gaat is Mazin in het veld gekomen voor Abdimajid. Het spelbeeld blijft hetzelfde, Zwaluwen bepaald wat er gebeurd en Victoria’04 kan alleen achter de bal aanlopen. Het regent hoekschoppen maar iedere keer loopt het voor het thuisteam maar net goed af. Bij de laatste hoekschop lijkt Vitcoria’04 te kunnen counteren maar door goed samen te werken wordt de kans door Abdimajid, Agit en Pride onschadelijk gemaakt. Het is weer tijd voor een doelpunt. Pride passt, na een goede actie, de bal op Tygo en van dichtbij zorgt laatstgenoemde voor de 0-3. Jayden is dicht bij een doelpunt maar zijn schot gaat over. We hebben al meer mooie aanvallen gezien maar de aanval die door Mohamed wordt opgezet levert de 0-4 op. Mohamed passt naar Ryan, die op zijn beurt Mazin weet te bereiken. Mohamed is ondertussen door gelopen richting het doel, krijgt de bal van Mazin en schiet al vallend de bal in de verre hoek. Opnieuw een mooie aanval. Ditmaal is het Jayden die na een solo bij de achterlijn komt. Hij houdt het overzicht, legt terug op Mohamed en met een hard schot ramt Mohamed de bal tegen de touwen; 0-5. Het is nog niet klaar. Mohamed probeert zich door de verdediging heen te wringen maar komt er niet doorheen. Ryan is meegelopen, poort een tegenstander en schiet de bal langs de keeper waardoor de stand op 0-6 komt. Voor de wedstrijd vertelde de scheidsrechter al dat het team van Victoria’04 bestaat uit eerstejaars. Bij ons is dit ook merendeel het geval maar onze jongens zijn al iets verder, vooral Mohamed en Pride. Zij zijn gewend om wat feller te spelen en hier zijn de spelers van Victoria’04 duidelijk niet aan gewend. Zonder gemeen of echt hard te spelen krijgen we een aantal vrije trappen tegen en roept een enkele ouder dat ‘ze wel 16 zijn’. Geloof me, dat is geen enkele speler bij ons, bij lange na niet zelfs. Zwaluwen heeft in de eerste helft meer dan goed gespeeld ! Het is tijd voor de rust en wat limonade.

Tijdens de rust blijkt dat bijna iedereen wil scoren. Misschien wel iets te graag. De tweede helft begint goed en direct vanaf de aftrap is Zwaluwen dreigend. Een mooie aanval levert slechts een hoekschop op. We spelen erg aanvallend maar doordat we de bal hebben of snel weten te veroveren kunnen we ruimte weggeven. Er wordt zo aanvallend gespeeld dat zelfs Aden regelmatig bij de middenlijn staat ?! Mede hierdoor komen we op 0-7. Een hoekschop wordt afgeslagen en opgevangen door Agit, hij legt de bal terug op Aden. Aden haalt uit, zijn schot wordt van richting verandert, blijft vervolgens bij het doel hangen waarna Tygo de bal vanuit de lucht in het doel schiet. Niet veel later is Mohamed dichtbij een doelpunt. Hij neemt een voorzet van Pride op zijn slof maar raakt snoeihard de lat. Het blijft makkelijk gaan maar er sluipt ook nonchalance in het team. Aden speelt nog steeds erg ver voor zijn doel en als de bal op het middenveld te simpel wordt verspeeld kan een speler van Victoria’04 de bal in het lege doel schuiven. De eerste kans levert gelijk een doelpunt op; 1-7. Hierna pakken we draad weer iets beter op. Een poging van Jayden gaat eerst nog voorlangs maar kort daarna is het wel raak. Pride onderschept de uittrap van de keeper, passeert een speler en schiet laag en hard raak. De stand komt hiermee op 1-8. We krijgen meerdere kansen maar Pride (schot gaat over) en Mohamed (hard op de paal) komen niet tot scoren. Ook heeft de keeper met zijn voet een antwoord op een poging van Pride waarna de bal gevaarlijk blijft hangen. Er volgt nog een kans maar deze gaat naast. In deze fase zijn we allemaal iets te veel gefocust op het maken van doelpunten waardoor we te veel voor eigen succes gaan en te weinig de verdediging uit elkaar spelen. Tijdens de laatste korte pauze wordt dit ook aangegeven. Als de bal weer is gaan rollen is Abdimajid ingevallen voor Tygo en heeft Ryan de bal voor het inschieten. Een goede pass van Pride heeft hem namelijk vrij voor de keeper gezet maar in plaats van te scoren maait hij over de bal. Opnieuw een grote kans. Ditmaal weet Mohamed met een goede pass Jayden te bereiken. Samen met Ryan gaat hij op het doel van Victoria’04 af. Jayden waagt een schot maar schiet naast. Victoria’04 blijft moeite houden met de bal naar voren te krijgen. Als de keeper de bal naar de zijkant speelt zetten Ryan en Mohamed meteen druk. De bal wordt veroverd waarna Mohamed richting het doel gaat. Vanuit een lastige hoek schiet hij de bal, via een verdediger ?, achter de keeper. 1-9. Ook Mazin doet een duit in het zakje. Hij krijgt de bal op het middenveld in zijn bezit, passeert als een slangenmens een viertal tegenstanders en schiet vervolgens de 1-10 in het net. Een fraai doelpunt ! Victoria’04 probeert het wel maar verder dan een klein speldenprikje weet het team niet te komen. Aden moet het doen met een paar verdwaalde ballen. Aan de andere kant, gezien de vorige weken is dit ook wel eens lekker. Inmiddels maakt Tygo de laatste minuten vol in plaats van Ryan. We hebben al een klein dozijn aan hoekschoppen gehad, steeds zonder succes. Hier komt echter verandering in. Jayden slingert de bal voor en Mohamed zorgt met een kopbal voor de 1-11. Bijna had Jayden voor nog een doelpunt gezorgd maar zijn schot beland op de buitenkant van de paal. De wedstrijd eindigt in 1-11 en wordt afgesloten met strafschoppen.

Zonder enige twijfel was dit voetballend gezien de beste wedstrijd van het seizoen. Een bedankje voor Pride en Mohamed dat ze met ons mee wilden doen en het team beter lieten voetballen. Dit is wat Zwaluwen JO11-3 nodig heeft; twee spelers die het team bij de hand nemen en naar grote hoogte weten te stuwen.

Zwaluwen JO11-3 van vandaag: Tygo, Jayden, Pride, Agit, Mohamed, Aden, Mazin, Abdimajid en Ryan